GeriGündem Anne de baba da çocuklarını istemedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  18
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Anne de baba da çocuklarını istemedi

Anne de baba da çocuklarını istemedi
refid:21062783 ilişkili resim dosyası

Gaziantep'te kavga eden anne ve babaları tarafından terk edilen üç çocuk, bırakıldıkları akrabaları tarafından da istenmeyince üç küçük kız, bize yani Çocuk Yuvası’na teslim edildi.

İddiaya göre, 5 yıllık evli olan 26 yaşındaki Dilek ile 28 yaşındaki Yaşar B.’nin bu evlilikten 3 kız çocuğu oldu. Çift arasında sık sık kavga çıktı. Tartışma ve kavgaların artması üzerine Dilek B., geçen hafta çocuklarını bırakarak Şanlıurfa’nın Birecik İlçesi’ndeki baba evine gitti. Otomobil tamirciliği yapan baba Yaşar B. ise çok fazla ilgilenemediği çocuklarını annelerinin yanına gönderdi. Ancak kabul edilmeyince tekrar Gaziantep’e getirilen çocuklar, Eyüp Sultan Mahallesi’ndeki bir yakınlarının evine bırakıldı. Polis, ihbar üzerine eve giderek 4 yaşındaki Melisa, 3 yaşındaki İlknur ve 6 aylık Adile B.’yi alarak durumu Cumhuriyet Savcılığı’nı bildirdi. Çocuklar, savcılılık kararıyla Çocuk Yuvası’na teslim edildi.

ÜÇ KÜÇÜK KIZ YUVAYA VERDİLDİ / FOTO GALERİ

Polis tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan baba Yaşar B. ise gelişmelerden haberinin olmadığını iddia etti. Çocuklarını annelerinin yanına gönderdiğini belirten Yaşar B., "Eşim 11 gün önce evden küsüp babasının evine gitti. Çocuklara 11 günden beri ben bakıyordum. Çocuklar annelerini istedi. Ben de Birecik’e götürüp teslim ettim. Ancak çocukları orada kabul etmemişler. Yine buraya göndermişler. Olan bitenden benim haberim yok" dedi.

KIZ ÇOCUK İSTEMİYORLAR İDDİASI

Çocukları kısa bir süreliğine evinde misafir eden ve polisin ifadesine başvurduğu Yaşar B.’nin amcasının oğlu Emin B. ise çiftin hiç erkek çocuk sahibi olmaması ve 3 kız çocuğunun üst üste olmasının kavgaya neden olduğunu iddia etti. Emin B., "İki aile arasında 3 kız üst üste olunca kavga yaşanmış. Anlaşamadılar. Biz yuvaları yıkılmasın diye aralarını düzeltmek için Dilek’i evimize getirdik. Bu defa benim evimde kavgaya tutuşunca dayanamadım ailesine haber verdim. Ailesi gelip Dilek’i götürdü" iddiasında bulundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle