Gündem Haberleri

  Anna oldu Zehra

  Murat GÜRKAN / DHA
  27.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’da 16 yaşındayken kendisinden 32 yaş büyük Özcan Dikici ile tanışan Anna Lena Sechting’in hayatı tamamen değişti. Evlendi, Türkiye’ye yerleşti, Müslüman oldu ve kendini köy hayatına verdi.

  AYDINLI Özcan Dikici (51), 35 yıl önce Almanya’nın Stuttgart kentine çalışmaya gitti. Burada 2 kez evlendi, Ahmet (27), Hasan (25) ve Zeynel (12) isimli 3 çocuğu oldu. 2009’da Braunscheweig’de oturan oğlunu ziyaretinde, Sechting ailesinin kızı Lena Anna (19) ile tanıştı. Dikici, aynı yıl Türkiye’ye dönerek Aydın Bozdoğan’daki Alamut Köyü’ne yerleşti.  Anna Sechting ile Özcan Dikici’nin arkadaşlıkları internet üzerinden devam etti. 2010’da ikili evlenmeye karar verdiler.

  Milletvekili yardım etti

  Türkiye’de kalabilmesi için 3 ayda bir giriş çıkış yapması gereken Anna Sechting ve Özcan Dikici, AK Parti Aydın milletvekili Ali Gültekin Kılınç’a başvurarak yardım istedi. Müslüman olan ve adını Zehra olarak değiştiren Anna için oturma izni alındı. Çift, Alamut köyünde, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın’ın kıydığı nikahla evlendi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı