Gündem Haberleri

  Anketlere göre ABD'liler Bush'tan sıkıldı

  A.A.
  31.01.2006 - 11:32 | Son Güncelleme:

  ABD'de yapılan son kamuoyu araştırmaları, Amerikan halkının, yıllık ulusa sesleniş konuşmasını yapmaya hazırlanan ABD Başkanı George Bush'tan memnun olmadığını ortaya koyuyor.

  Sonuçları Time dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, Amerikalıların yüzde 55'i Bush'un görevini icra etme biçiminden memnun olmadığını açıklarken, yüzde 41'lik bir kesim Bush'un idaresini beğeniyor. NBC New ve The Wall Street Journal tarafından sonuçları yayınlanan diğer bir kamuoyu yoklamasıysa Time'da yayınlanan sonuçlarla benzerlik gösteriyor. Buna göre de halkın yüzde 54'ü Bush'un idaresinden memnun olmadığını, yüzde 39'uysa idareden memnun olduğunu söylüyor.

  Time'daki sonuçlara göre, halkın yüzde 60'lık çoğunluğu Bush'un Irak'taki savaşı idaresini beğenmediğini söylerken, yüzde 38'lik bir kesim bu meselede başkanlarını destekliyor. Halkın yüzde 51'inin Irak'a savaşa gitmenin bir hata olduğunu düşündüğünü ortaya koyan araştırma, Bush'un en güçlü olduğu “terörizmle savaş” konusunda bile halkın sadece yüzde 47'sinin desteğini aldığını, yüzde 48'ininse buna karşı olduğunu gösteriyor. Bush'un bugün Kongre'de yıllık ulusa sesleniş konuşması yapması bekleniyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı