Gündem Haberleri

  Anket süresi uzatıldı

  Hürriyet Haber
  01.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Time Dergisi ‘‘20'nci Yüzyıl'ın en önemli insanları’’ anketinin süresini uzattı. Time yöneticilerinin açıkladığı kesin takvime göre, Ata'ya 1999 ortalarına kadar oy gönderebileceğiz.

  Time Dergisi'nin ‘‘20'nci Yüzyıl'ın en önemli insanları’’ anketinin kesin takvimi belli oldu. Daha önce, bütün kategorilerde şubat ayı sonuna kadar oy verilebileceği açıklanan ankette, okurlar, her kategoride listelerin açıklanacağı son günlere kadar oylarını kullanabilecekler.

  Hürriyet New York Temsilciliği'nin sorularını cevaplandıran Time yöneticileri, ‘‘20'nci Yüzyıl'ın en önemli insanları’’ anketinin sonuçlarının hangi tarihte açıklanacağını anlattılar. Buna göre:

  Liderler ve devrimciler kategorisi: Time'ın 6 Nisan sayısında

  Sanatçılar kategorisi: Haziran ayında

  İşadamları kategorisi: 1998 sanbaharında

  Bilimadamları kategorisi: 1999 ortalarında

  Kahramanlar kategorisi: 1999 ortalarında

  20'nci Yüzyıl'ın en önemli ismi ise Aralık 1999'da kamuouyuna duyurulacak.

  Buna göre, Türk okurları, Mustafa Kemal Atatürk için, ‘Liderler ve devrimciler’ kategorisinde Mart 1998 sonuna kadar, ‘Kahramanlar’ kategorisinde ise 1999 ortalarına kadar oy kullanabilecekler.

  PTT ‘Ata’ya oy kartı' yetiştiremedi

  Time'ın süre uzatımından önce, anketin son günü olduğunu düşünen vatandaşlar, postanelere akın etti. Atatürk'ü liderler ve kahramanlar kategorilerinde birinci sıraya taşımak isteyenler, faks, e-mail ve İnternet'in yanı sıra, kartla da oy kullanmak istedi. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından dağıtılan ve uçakla atılan broşürlerde, ‘‘Atatürk'e oy vermek isteyenler, gönderilecek posta kartlarını tüm Türkiye'nin posta işletme şube ve merkezlerinden ücretsiz temin edebilirler’’ açıklaması yapılmasına karşın, Adana, Erzurum, Trabzon, Mersin, Gaziantep, Niğde, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye, Kars, Ağrı, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt başta olmak üzere birçok il ve ilçede postanelere giden vatandaşlar, ‘‘Kart yok’’ yanıtıyla karşılaştı. İstanbul'da da posta merkezleri dün en yoğun günlerinden birini yaşadı. Beyoğlu Postanesi, sadece Ata'ya oy vermek isteyenlere hizmet verdi. Kadıköy Postanesi'nde özel 2 masa açıldı. Şişli'de ise 14 bin posta kartının bittiği, isteyenin 100 bin lira karşılığı normal posta kartı satın alarak, oy atabileceği belirtildi. Sirkeci Postanesi yetkilileri, kendilerinde bulunan 3 bin posta kartının önceki gün tükendiğini belirterek, dün kampanyaya katılmak isteyenlere hizmet vermediler.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı