Gündem Haberleri

  Ankara’nın ünlü caddesi için referandum kararı

  Murat YILMAZ/ANKARA
  03.01.2018 - 09:43 | Son Güncelleme:

  Çankaya Belediyesi, Ankara’nın ünlü caddelerinden Bahçelievler 7. Cadde’nin yayalaştırılmasını referandumla halka soracak. Sandıktan “Yayalaştırılsın” çıkması halinde, AK Partili Ankara Büyükşehir Belediyesi ve CHP’li Çankaya Belediyesi ortak proje hazırlayacak.

  CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara’nın ünlü caddelerinden Bahçelievler 7. Cadde’nin yayalaştırılması ile ilgili referandum yapacaklarını açıkladı.

  Ankara’nın ünlü caddesi için referandum kararıCaddenin araç trafiğine kapatılması konusunun Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna ile yaptıkları görüşmede gündeme geldiğini kaydeden Taşdelen, “Vatandaş yayalaştırılsın derse Büyükşehir ile ortak proje hazırlayacağız” dedi.

  İKÂMET EDENLER KATILACAK

  Taşdelen, yılın ilk aylarında gerçekleştirmeyi hedefledikleri referandumla ilgili Hürriyet’e yaptığı açıklamada,önerinin kendisinden geldiğini, büyükşehre bağlı olan caddenin yayalaştırılması önerisine Sayın Mustafa Tuna'nın da olumlu baktığını söyleyerek, "Referanduma orada ikamet eden vatandaşlarımız katılacak" dedi.

  Ankara’nın ünlü caddesi için referandum kararı

  ÇİĞDEM MAHALLESİ’NDE DE YAPMIŞTIK

  "Bahçelievler bölgesindeki muhtarlar, dernekler, STK’lar ve esnafla görüşerek en kısa sürede sandığı kuracağız" diyen Taşdelen, "Vatandaş yayalaştırılsın derse büyükşehir ile ortak proje hazırlayacağız. Çankaya olarak biz yayalaştırılmasını istiyoruz. Referandum kararı büyükşehir ile ortak çıktı. Çiğdem Mahallesi’nde daha önce bir referandum yaptık. Futbol tesisleri vardı, vatandaşa onun ne olmasını istiyorsunuz diye sormuştuk, yüzde 94 ‘Park olsun’ dedi, biz de yaptık. Burada da aynısını yapacağız" dedi.

  TUNALI’DA DA OLABİLİR

  Taşdelen, "Referandumda '7. Cadde yayalaştırılsın mı' sorusuyla evet ve hayır seçeneklerini sunacağız.  Burası başarılı olursa Bestekâr ve Tunalı için de model olabilir" diyerek 7. Cadde projesinin sonraki projelerin ilk adımı olduğu bilgisini verdi.

  2009’DA ‘TRAFİĞE KAPATILMASIN’ ÇIKMIŞTI

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, eski Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde, 2009 yılında 7. Cadde’nin trafiğe kapatılması ile ilgili bir referandum yaparak mahalleliye sormuştu. “Bahçelievler 7. Cadde’nin araç trafiğine kapatılarak yaya bölgesi haline gelmesini ister misiniz” sorusunun yer aldığı referandumda bin 831 oy kulanılırken, bin 3 kişi ‘kapatılmasın’, 800 kişi ise ‘kapatılsın’ oyu vermişti. Vatandaşların tercihi üzerine 7. Cadde trafiğe kapatılmamıştı.

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (03.01.2018)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı