Gündem Haberleri

  Ankara'da yılbaşı önlemleri

  A.A
  30.12.2009 - 12:45 | Son Güncelleme:

  Ankara Büyükşehir Belediyesince yılbaşı için bir dizi önlem alındı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, başkentlilerin yeni yılı huzur ve güven içinde karşılamaları için gerekli hazırlıklar tamamlandı. Buna göre, EGO Genel Müdürlüğü vatandaşların geçmiş yıllardaki taleplerini de göz önüne alarak yılbaşı özel programı uygulayacak. ANKARAY ve Metro yılbaşı gecesi saat 02.00'ye kadar hizmet verecek, EGO otobüsleri de ana hatlarda sabaha kadar çalışacak. Ayrıca, yılbaşı gecesi Kızılay, Batıkent, AŞTİ ve Dikimevi istasyonlarındaki bilet satış gişeleri de saat 02.00'ye kadar açık tutulacak.

  Zabıta ekipleri yeni yıl dolayısıyla gün boyu hediyelik eşya satan mağazaları denetleyerek vatandaşların güvenli alışveriş yapmasını sağlayacak. Yılbaşı eğlencesinin gece geç saatlere kadar süreceğini dikkate alınarak, zabıta ekipleri eğlence ve konaklama merkezlerini nöbetçi ekiplerle kontrol edecek.

  ASKİ Kanal Arıza ve EGO Doğalgaz Arıza birimleri, 24 saat boyunca, meydana gelebilecek acil arızaların giderilmesi için nöbetçi ekipler bulunduracak. Ayrıca, yangın ve trafik kazalarına karşı Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler hazır olacak. Cenaze hizmetleri de kesintisiz sürecek.

  Kış şartlarına uygun olarak bulvar, ana cadde ve yolların açık tutulması için Fen İşleri Daire Başkanlığı araç ve personelini de hazır bulunduracak.

  Vatandaşlar belediye ile ilgili ihtiyaç ve şikayetlerini şu telefonlara iletebilecek:

  Mavi Masa : 153
  Doğalgaz arıza : 187
  Su ve kanal arıza : 185
  İtfaiye : 110
  Alo Cenaze : 188
  Alo Doğum (ambulans) : 188
  Zabıta : 231 79 84 – 229 66 91

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı