Gündem Haberleri

  Ankara'da yangın: 170 dükkan hasar gördü

  A.A
  18.01.2006 - 11:05 | Son Güncelleme:

  Ulucanlar Caddesi üzerinde yer alan bir işhanında sabaha karşı çıkan yangında 170 dükkanın büyük bölümünde hasar meydana geldi.

  Emniyet ve itfaiye yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ulucanlar Caddesi Güven İşhanı'nda sabaha karşı henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler, bir banka şubesi ile plastik ve boya maddeleri bulunan 170 dükkanın yer aldığı işhanını kısa sürede kapladı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Faruk Kurutuz, saat 04.00'te ihbar geldiğini, ekiplerin 04.05'te yangına ilk müdahaleyi gerçekleştirdiklerini kaydetti. Kurutuz, ilk tespitlere göre, yangının işhanının zemininde başladığını belirterek, ”Dükkanların içerisinde plastik maddelerin bulunması nedeniyle, alevlerin kısa sürede iş/images/100/0x0/55ea14bbf018fbb8f86a21afhanının tamamını sardığını” söyledi.

  Söndürme çalışmalarına Merkez, Kurtuluş, Esat, Siteler ve Altınpark itfaiye ekiplerinden 80 kişinin 35 araçla katıldığını kaydeden Kurutuz, soğutma çalışmalarının öğle saatine kadar sürmesinin beklendiğini bildirdi.
  Kurutuz, yangının çıkış nedeninin ise henüz belirlenemediğini, soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından detaylı inceleme yapılacağını söyledi.

  Yangın nedeniyle Ulucanlar Caddesi tek taraflı olarak trafiğe kapatılırken, işhanında dükkanı bulunan çok sayıda esnaf da olay yerine gelerek söndürme çalışmalarını izledi.

  Yangın nedeniyle işhanındaki dükkanlarda büyük çapta maddi hasar meydana geldiği bildirildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı