Gündem Haberleri

  Ankara'da terör zirvesi

  Hürriyet Haber
  04.01.2006 - 19:18 | Son Güncelleme:

  Başbakanlık'ta gerçekleştirilen asayiş ve güvenlik konularının ele alındığı değerlendirme toplantısında, ”Terörle mücadelenin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletin bütün kurumları, sivil toplum kuruluşları ve her bir vatandaşın topyekün gayret ve katkılarıyla sürdürülmesi hususundaki kararlılığın bir kez daha teyit edildiğini” bildirdi.

  Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bugün 14.00'de Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök, devlet bakanları ve başbakan yardımcıları Abdullatif Şener ve Mehmet Ali Şahin, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Yener Karahanoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Faruk Cömert ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri'nin iştirakiyle ülkenin asayiş ve güvenlik konularının ele alındığı bir değerlendirme toplantısı yapıldığı belirtildi.

  Açıklamada, şöyle denildi: “Sayın Başbakanımızın tensibiyle Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen toplantıda, asayiş ve güvenlik konuları ayrıntılı şekilde gözden geçirilerek, konuyla ilgili alınmış ve alınacak tedbirler üzerinde durulmuştur. Terörle mücadelenin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devletin bütün kurumları, sivil toplum kuruluşları ve her bir vatandaşımızın topyekün gayret ve katkılarıyla sürdürülmesi hususundaki kararlılık bir kez daha teyit edilmiştir.
  Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bazı ihtiyaçları da bu toplantıda görüşülmüştür
  .”

  Bildiride ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bazı ihtiyaçlarının da toplantıda gündeme geldiği kaydedildi.

  45 gün sonra yapılan ikinci güvenlik zirvesinin Toplantının MGK toplantısının hemen sonrasına denk gelmesi dikkat çekti. Toplantı ayrıca Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hilmi Özkök’ün mevcut Terörle Mücadele Yasası’nın ellerini kollarını bağladığı ve yeni düzenlemeye ihtiyaç olduğu şeklindeki sözlerinin basına yansımasıyla eş zamanlı gerçekleşmesine de dikkat çekiliyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı