Gündem Haberleri

  Ankara'da son dakika gelişmesi... Sürpriz görüşme

  Erdinç ÇELİKKAN - ANKARA
  19.07.2017 - 11:20 | Son Güncelleme:

  Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüşmek üzere saat 12.00'de Cumhurbaşkanlığı'na gitti. Erdoğan-Yıldırım görüşmesi saat 12:17'de başladı. Kulislerde, kabine revizyonu olacağı iddiası dolaşıyor. Yıldırım'ın görüşme sonrası yapacağı açıklamayı canlı aktaracağız.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AK Parti Genel Başkanı seçilmesinin ardından konuşulan kabine değişikliği konusunda bayram sonrası yeniden kulisleri ısındırmıştı. Ankarada son dakika gelişmesi... Sürpriz görüşme

  Bugün kulislere yansıyan ilk değerlendirmelere göre kabinede yeni isimlerin yanı sıra yer kaydırmalarının da olması bekleniyor.

  Ay başında kulislere yansıyan bilgiler, 3-5 bakanın değişeceği yönündeydi. Ekonomi bakanları arasında da uyumlu bir çalışma ortamının sağlanmasının amaçlandığı öne sürülmüştü.

  BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPACAK

  Görüşmenin ardından Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklama yapacağı duyuruldu.

  HANDE FIRAT: ÇOK DAR KAPSAMLI BİR REVİZYON OLMAYACAK

  Hürriyet Ankara temsilcisi hande Fırat CNN Türk canlı yayınında konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

  “Bu sürpriz görüşmenin bir kabine revizyonu nedeniyle olduğu Ankara’da konuşuldu. Çünkü böyle bir görüşme planlanmıyordu. Yeni kabinenin bu görüşmeden sonra açıklanması bekleniyor.

  Dar kapsamlı mı geniş kapsamlı mı bir revizyon olacak diye soruluyordu. Çok dar kapsamlı demek mümkün değil. Yeni bazı isimler girecek, bazı isimler kabine dışı kalacak ama aslı kaydırmalar bekleniyor. Yani ‘A’ bakanlığından bir ismin ‘B’ bakanlığına geçtiğini göreceğiz.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı