Gündem Haberleri

  Ankara'da korkutan yangın

  Hürriyet Haber
  28.07.2001 - 13:58 | Son Güncelleme:

  Ankara'da bulunan Hurdacılar Sitesinde öğle saatlerinde yangın çıktı. Can kaybının olmadığı yangının anız yakılması yüzünden çıktığı bildirildi. Yangın'da çok sayıda işyeri ve araba kül oldu. Olay mahaline gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı.

  Ankara Çevre Yolu'nun Yahyalar Semti sonunda bulunan Hurdacılar Sitesi civarında öğle saatlerinde anız yangını başladı. Esen rüzgarla genişleyen ateş kısa sürede Hurdacılar Sitesi'nde yer alan işyerlerine de sıçradı. 25-30 civarında işyeri ile birlikte bu işyerlerinin yakınında bulunan çok sayıda otomobilin de yandığı bildirildi.  Bölgeye gelen Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye ekipleri yürüttükleri çalışmalar sonrasında yangını 3 saat sonra kontrol altına alabildiler.

  YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

  Vali Vekili Ramazan Urgancıoğlu, Hurdacılar Sitesi'ndeki yangının kontrol altına alındığını bildirdi. Urgancıoğlu, ''Bu tarz kimyevi yangınlarda, itfaiyenin elinde köpük olması lazım. eldeki köpük müdahale için yeterli, söndürme için değil'' dedi.

  LASTİKLERİN SÖNMESİ BEKLENİYOR

  Olay yerinde gazetecilere bilgi veren Urgancıoğlu, yanan lastiklerin hurda olduğuna işaret ederek, söndürmenin şart olmadığını,yangının kontrol altına alınarak lastiklerin tümüyle yanmasını beklediklerini söyledi.

  ELDEKİ KÖPÜK YETERLİ DEĞİL

  Urgancıoğlu, yangının anız yakılmasından kaynaklandığını doğruladı. Bir gazetecinin ''Bu kadar duman çevreye zarar vermiyor mu?'' sorusuna Urgancıoğlu, ''Onu anız yakan vatandaşlara anlatmak lazım'' karşılığını verdi. Urgancıoğlu, itfaiyenin yeterli olup olmadığını sorulması üzerine de ''Bu tarz kimyevi yangınlarda, itfaiyenin elinde köpük olması lazım. eldeki köpük müdahale için yeterli, söndürme için değil'' diye konuştu.

  Bu arada çeşitli belediyelerce gönderilen iş makinaları hurdalığın etrafında yangının sıçraması tehlikesine karşı kazarak, önlem aldı. İtfaiye ekipleri, bölgede çalışmalarını sürdürüyor.  

  DUMANLAR ANKARAYI  SARDI

  Eski otomobil lastikleri ve madeni yağ malzemelerinin bulunduğu işyerlerinde başlayan yangın kısa sürede büyüyerek dumanı tüm Ankara'dan görülebilecek hale geldi. Yangının etki altına aldığı işyerlerinin bulunduğu çevredeki işyerleri boşatılmaya çalışılırken itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın bir ara kontrol altına alındı. Ancak yanan maddelerin lastik ve madeni yağ olması nedeniyle kısa süre sonra yangın tekrar etkisini göstermeye başladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı