Gündem Haberleri

  Ankara'da gergin dakikalar

  DHA
  26.04.2016 - 12:14 | Son Güncelleme:

  TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın "Anayasada laiklik olmamalı, yeni anayasa dindar olmalı" sözlerini protesto etmek isteyenlere polis müdahale etti.

  Birleşik Haziran Hareketi üyesi bir grup, TBMM Dikmen Kapısı önünde toplanarak, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Laiklik bir kere yeni Anayasa'da olmamalıdır' sözlerini protesto etmek istedi. Polis ekipleri, Meclis önünde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Meclis önünde eylem yapılamayacağını söyleyen polis yetkilileri, yaklaşık 50 kişiden oluşan grubu dağılmaları yönünde ikaz etti.

  Polis ekipleri, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, CHP'li eski vekiller Hüseyin Aygün, Gökhan Günaydın, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun aralarında bulunduğu grubu kalkanlarla Meclis önünden uzaklaştırmak istedi. Bu sırada bir eylemcinin çevik kuvvetten sorumlu şube müdürünün yüzüne tükürdüğü görüldü. Olay üzerine polisle grup arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede polis, göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Arbede sırasında polis ekipleri, bazı göstericileri gözaltına aldı. Göstericilerle polis arasında bir süre kovalamaca yaşanmasının ardından polisin, daha sonra hastaneye giden bazı göstericileri de hastanede gözaltına aldığı öğrenildi.  

  Etiketler: ANKARA , son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı