Gündem Haberleri

  Ankara'da elektrik trafosu yüklü TIR üst geçide sıkıştı

  ANKARA (CİHAN)
  05.12.2014 - 08:26 | Son Güncelleme:

  Ankara’da seyir halindeki bir TIR, sürücüsünün yüksekliğini hesaplayamaması sonucu üst geçidin altına sıkıştı. Elektrik trafosu yüklü TIR, yüksekliği düşürülerek sıkıştığı yerden kurtarıldı.

  Olay, saat 23.30 sıralarında İstanbul Yolu Yeni Mahalle üst geçidinde meydana geldi. TIR’ın sürücüsü, üst geçidin yüksekliğini hesaplayamayınca geçidin alt kısmına sıkıştı. TIR'ın Sincan organize sanayi bölgesinden yüklediği ve Erzurum’a götüreceği 4 büyük elektrik trafosunu taşıdığı öğrenildi.

  Sürücünün yardımına ihbar üzerine trafik ekipleri ve yol kurtarma ekibi yetişti. TIR’ın kısmi kapattığı yol üzerinde yeni bir kazanın oluşmaması için trafik polisi önlem aldı. Kurtarma ekipleri de TIR’ı sıkıştığı yerden kurtarmak için uğraştı.

  Ankarada elektrik trafosu yüklü TIR üst geçide sıkıştı

  Çare, TIR’ın yüksekliğini düşürmede bulundu. Uzun uğraşlar sonunda TIR’ın yüksekliği düşürüldükten sonra araç bulunduğu yerden hareket ettirildi. Sıkıştığı yerden gürültülü bir şekilde sürtüne sürtüne çıkan araç, en sonunda yüküyle beraber kurtarıldı. Kurtarma sonrasında yol ortasına molozlar dökülürken köprünün altında ise zarar meydana geldi. Polis konuyla ilgili inceleme başlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı