Gündem Haberleri

  Ankara'da 25 avukat hakkında gözaltı kararı

  AA
  18.05.2017 - 11:35 | Son Güncelleme:

  Ankara'dan bir son dakika haberi geldi... Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ soruşturması kapsamında "ByLock" kullandığı tespit edilen 22'si avukat, üçü Türkiye Barolar Birliği (TBB) personeli 25 kişi hakkında gözaltı kararı verdi. Konu ile ilgili TBB adına yapılan yazılı açıklamada ise "Söz konusu gözaltı kararları, Türkiye Barolar Birliği çalışanlarına yönelik değildir" denildi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde, örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandığı tespit edilen 22'si avukat, 3'ü Türkiye Barolar Birliği personeli 25 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda 13 kişinin gözaltına alındığı ve ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldüğü belirtildi. Haklarında karar çıkarılan diğer zanlıları gözaltına alma işleminin ise sürdüğü öğrenildi.

  TBB: SORUŞTURMA BİZİMLE İLGİLİ DEĞİL
  Konu ile ilgili TBB adına ise yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi: "Bugün sabah saatlerinde Anadolu Ajansı'nın kaynağından doğrulamadan geçtiği bir haberde, bazı Türkiye Barolar Birliği çalışanları hakkında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltı kararı verildiği ifade edilmiştir.  Tamamen asılsız bu haber, Türkiye Barolar Birliği'nin kurumsal kimliğini hedef almaktadır! 

  Söz konusu gözaltı kararları, Türkiye Barolar Birliği çalışanlarına yönelik değildir. Ankara Barosu'na kayıtlı bazı avukatlar hakkındadır. Bu konuda da, Ankara Baromuz üzerine düşen tüm hassasiyeti göstermektedir.  Yönetimimizin, adı geçen suç örgütü dahil olmak üzere bütün yasadışı yapılanmalara karşı hassasiyeti ve yıllardır siyasi iktidara bu yönde yaptığı uyarılar toplumumuzca çok iyi bilinmektedir. 
  Delilleriyle bildirildiği takdirde, çalışanlarımız arasında suç örgütü yapılanmalarına karışan hiç kimseyi barındırmamız asla düşünülemez. Bugüne kadar yönetimimize resmî makamlardan  bu yönde hiçbir bildirim yapılmamıştır" denildi. 


  Ankarada 25 avukat hakkında gözaltı kararı

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (17.05.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı