Gündem Haberleri

  Ankara ve Şanlıurfa'da deprem paniği

  Fevzi KIZILKOYUN/ANKARA / DHA
  01.05.2010 - 20:00 | Son Güncelleme:

  Ankara'da, merkez üssü Etimesgut İlçesi olan 3.5 büyüklüğündeki, Şanlıurfa Hilvan da ise 3.4 meydana gelen depremler panik yarattı.

  Başkentte akşam saatlerinde meydana gelen 3,5 büyüklüğünde olan depremin merkez üssünün Etimesgut olduğu bildirildi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem AraştırmaEnstitüsünün internet sayfasında önce, saat 19.36'da 3,5 büyüklüğünde meydanagelen çok hafif şiddetteki depremin merkez üssünün Yenimahalle ilçesi olduğubilgisi yer almıştı. Ancak kısa süre sonra bu bilgi değiştirilerek merkez üssün Etimesgut İlçesi olduğu duyuruldu. Bu arada akşam üstü meydana gelen deprem başta Etimesgut ve Yenimahalle İlçesi olmak üzere Sincan, Dikmen ve yakın ilçelerde de hissedildi. Deprem Yenimahalle İlçesi'nde kısa süreli paniğe neden oldu. Öte yandan polis ekipleri güvenlik açısından ilçede devriye gezerken, birçok ambulansta hazır bekletildi.

   

  HİLVAN'DA DA DEPREM


  Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'nde, Richter Ölçeği'ne göre 3.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlçe merkezi ile bazı köylerde hissedilen ve paniğe yol açan depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.


  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi, Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, bugün saat 20.03'te, merkez üssü Hilvan İlçesi olan 3.4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Yerin 3.4 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, hissedildiği ilçe merkezi ve yakın köylerde paniğe yol açtı.
  İlçe merkezinde yaşayanların kendilerini evlerinden dışarı attığı kısa süreli sarsıntının ardından yapılan yetkililer, yapılan incelemede herhangi bir kayıp yaşanmadığını açıkladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı