Gündem Haberleri

  Ankara ve İzmir'de polis müdahalesi

  Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA - Taylan Yıldırım (İZMİR) / DHA
  11.09.2013 - 01:42 | Son Güncelleme:

  Ankara ve Kızılay'da toplanan gruplara polis müdahale ediyor. Kızılay'da polis TOMA'larla biber gazıyla müdahele bulundu. Kızılay Meydanı göstericilerden boşaltıldı. Çevik Kuvvet meydana girip önlem aldı. Kızılay'da milli maçı izleyen bir çok vatandaş da gazdan etkilenerek mekanları terk etti.

  Başkent'te sosyal medya üzerinden örgütlenen binlerce kişi Ankara’da bu akşam 9 farklı noktada buluşma çağrısı yaptı. Kızılay’a yürüyüş planlayan gösteriler nedeniyle Başkentte polis alarma geçti. Kızılay Meydanı'nda 3 bine yakın kalabalık toplandı. Eylemcilerin Bulvar Yolu'nu trafiğe kapatmaları üzerine, polis uyarıda bulundu ardından da müdahale başladı.

  ANKARA KIZILAY'DA BİNLERCE KİŞİ TOPLANDI / FOTO GALERİ

  İZMİR'DE TOMALI MÜDAHALE

  İzmir'de Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nden yürüyüşe geçen gruba polis Basmane Meydanı'nda müdahale etti. Polisin müdahalesiyle geri çekilen grup Gündoğdu Meydanı'nda bekleyişini sürdürüyor. Polis grupla arasına bariyer şu an kurup göstericilere müdahale etmeden bekliyor.

  İZMİR'DE TOMALI MÜDAHALE

  POLİSTEN EYLEM MESAİSİ

  Ankara Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki tüm Çevik Kuvvet polisi mesaiye çağrıldı. Başta Güvenlik Şube olmak üzere birçok şubeden de destek alındı. Bir polis helikopteri de havadan denetim için hazır bekletiliyor.

  TOPLANMA NOKTALARI

  Sosyal medyada yapıla çağrıda, "Kızılay Güvenpark, Dikmen Ziraat Bankası Kavşağı, Mamak Tuzluçayır Meydanı, Batıkent Meydanı, Keçiören Yunus Emre Direniş Parkı, Seyranbağları Özgürlük Parkı, Yüzüncüyıl Migros Önü, Eryaman 3. Etap ve Anıtpark Milli Kütüphane önü" toplanma noktaları olarak gösterildi.

  ÇANAKKALE'DE EYLEMCİLERLE POLİS ARASINDA ARBEDE ÇIKTI / HÜRRİYET TV

  DÜNYADA DA ÇAĞRI

  Ahmet Atakan için bu akşam saatlerinde ABD'nin birçok kentinin yanı sıra Toronto ve Barselona'da da gösteriler düzenlenmesi planlanıyor. Sosyal medya üzerinden yapılan duyuruda, gösterilerin Türk konsolosluklarının önünde ya da kent meydanlarında yapılacağı belirtildi.

  ANKARA'DA POLİS MÜDAHALESİ

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı