Gündem Haberleri

  Ankara-Konya yolunda ulaşım tek şeride indi

  A.A.
  26.01.2006 - 09:44 | Son Güncelleme:

  Kar yağışı ve tipi nedeniyle dün zaman zaman kapanan Ankara'nın Konya Yolu'nun Kulu makaslara kadar olan bölümünde ulaşım tek şeritten çift yönlü sağlanıyor.

  Karayolları yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Gölbaşı çıkışından itibaren yaklaşık 70 kilometrelik kesimde çalışmalarını aralıksız sürdüren karayolları ekipleri, kar yağışı ve tipiye karşı mücadele ediyor.

  Kar temizleme ve tuzlama çalışmalarına rağmen tipi nedeniyle yolun kısa sürede karlandığını belirten yetkililer, bir taraftan trafik akışını sağlarken, diğer taraftan da yol genişletme ve karşı şeriti trafiğe açmak için çalışmaların sürdüğünü bildirdiler.

  Sürücüleri mecbur kalmadıkça yola çıkmamaları konusunda da uyaran yetkililer, yola kesinlikle zincirsiz çıkılmamasını ve aracın yakıt deposunun sürekli dolu tutulmasını tavsiye ettiler. Yetkililer, kar yağışı ve tipi nedeniyle çalışmaların güçlükle sürdüğünü, özellikle 70-90. kilometreler arasında ulaşımda zaman zaman aksamalar yaşandığını belirterek, yolun tek şeritten gidiş-geliş şeklinde trafiğe açık olduğunu kaydettiler.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı