Gündem Haberleri

  Ankara için CHP'li ‘Doğan’lar karşı karşıya

  Hürriyet Haber
  02.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Seçime katılacak adaylarını hangi yöntemle belirleyeceğini önümüzdeki hafta kararlaştıracak olan CHP'de, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için kıyasıya yarış başladı.

  Kazanacaklarına kesin gözle bakan CHP'liler, bu göreve aday olabilmek için kulis çalışmalarını hızlandırdı. Ankara adaylığı için bu aşamada iki aday öne çıktı: Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan ile Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen. CHP kulislerinde Celal Doğan, Gaziantep'teki başarılı başkanlığıyla avantaj sağlarken, Büyükşehir başkanlığı için aday olacağını aylar öncesinden açıklayan Taşdelen'e yöneltilen en önemli eleştiri, Çankaya'daki belediyecilik hizmetlerinde yetersizlik. Taşdelen'in belediyesinde en iyi yürütülen icraat çöp toplama iken, hemen bütün sokakların çukurlarla dolu olması, en olumsuz yönü olarak ortaya çıkıyor. Taşdelen'e, ‘‘Belediyecilik yapmıyor, vitrine oynuyor. Sokaklar çukurdan geçilmezken, Kültür Bakanı gibi kültür sitesi yapıyor’’ eleştirileri yöneltiliyor.

  CHP Lideri Deniz Baykal'ın bu seçimlerde belediye başkan adayları için ‘rotasyon sistemi’ni devreye sokması bekleniyor. Baykal'ın bu yolla başarılı belediye başkanlarıyla seçimlerdeki kozunu artırma yoluna gideceği belirtiliyor. Bu yüzden Baykal'ın Celal Doğan'ı ilk olarak İstanbul için düşündüğü, ancak yapılan araştırmalar sonunda Ankara'nın daha uygun olacağına karar verildiği öğrenildi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen eski başkan, Samsun Milletvekili Murat Karayalçın ise ‘‘Ankara için partim görev verirse aday olurum. Kişisel tercihim ise milletvekilliğine devam etmek’’ dedi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı