Gündem Haberleri

  Ankara festivale hazırlanıyor

  Hürriyet Haber
  02.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sevda - Cenap And Müzik Vakfı tarafından düzenlenen 16'ncı Uluslararası Ankara Müzik Festivali, 28 Nisan ile 21 Mayıs tarihleri arasında 16'ncı kez müzikseverlerle buluşacak. Geçen 15 yılda birbirinden farklı toplam 362 sanatçı ve grubu konuk eden festival, bu yıl 24 etkinlikle sanatseverlerin karşısına çıkacak.

  16'ncı Uluslararası Ankara Müzik Festivali'ne, Türkiye'nin yanısıra Fransa, İsveç, Beyaz Rusya, İtalya, Japonya, İspanya, Azerbaycan, İngiltere, İsrail, ABD ve Belçika'dan sanatçı ve gruplar katılacak. Festivalde üç hafta boyunca toplam 24 etkinlik sunulacak festivalin en çarpıcı yanı uluslararası orkestraların dünyaca ünlü Türk solistlerle vereceği konserler olacak.

  Festivalin açılışını Orchestra National De France yapacak. Şef Dennis Davies Russels'in yöneteceği orkestra, ünlü genç piyanist Fazıl Say'a eşlik edecek. Kapanış konserini ise Orchestra Philharmonique de Liege verecek. Orkestrayı şef Pierre Bartholomee'nin yöneteceği bu konserin solisti piyanist İdil Biret.

  Cem Mansur yönetimindeki Akbank Oda Orkestrası, Robert King yönetimindeki The King's Concert festivale katılan orkestralar. Festivalde, Kimura Toshimitsu'nun şan, Fazıl Say'ın piyano, Arto Noras'ın viyolonsel, Francisco ve Manuel Cuenca ikilisinin piyano ve gitar resitalleri de izlenebilecek. Mesut İktu'nun soprano Zehra Yıldız anısına vereceği Türk Bestecileri Konseri festivalin diğer etkinliklerinden. Aterballetto ve The Israil Ballet toplulukları festivalin bale bölümünde yeralıyor.

  16'ncı Uluslararası Ankara Müzik Festivali'nin her yaştan müzikseverin büyük ilgi göstereceği tahmin edilen iki ünlü adı Enrico Macias ile caz piyanisti Aziza Mustafa Zadeh. Beyaz Rusya'dan Kamepata Vokal Topluluğu ile Audio Fact konserleri ise farklı alanların fanatikleri için festivalin sürprizi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı