GeriGündem Ankara Emniyet Müdürü hakkında tutuklama kararı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  95
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara Emniyet Müdürü hakkında tutuklama kararı

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir hakkında 11. Ağır Ceza Mahkemesi tutuklama kararı verdi.

 

Saygı ÖZTÜRK
hurriyet.com.tr

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Özel Yetkili Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nda daha önce ifadesi alınıp tutuklama kararı verilen Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir hakkında, 'suç işlemek amacıyla kurulmuş bulunan örgüte üye olmakla birlikte yardım etmek ve ihaleye fesat karıştırmak' şüphesiyle tutuklama kararı verdi. Üç gün önce yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye yatırılan Orhan Özdemir'in avukatları karar üzerine adliyeye gitti. Avukatların karara itiraz edecekleri belirtildi. İtiraz 12. ağır ceza mahkemesinde değerlendirilecek.

Daha önce Kayseri'deki bir soruşturma nedeniyle Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'in 5 saat süren süreyle ifadesi alınmıştı. Özdemir ile ilgili dosya Ankara'ya gönderilmişti.

EMNİYETTE OPERASYON

Ankara Emniyet Müdürü Orhan Özdemir hastaneye yatmadan önce Emniyette önemli bir de operasyon yaptı .İstihbarattan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Muharrem Durmaz, İstihbarat Şube Müdür Yarrdımcısı Zeki Güven ve Özel Kalem Müdürü Raşit Yüksel'i görevden aldı.

Durmaz ve Güven personel emrine verilirken Raşit Yüksel Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'ne verildi. Özel Kalem Müdürlüğü'ne ise Emniyet Amiri Ömer Zeren atandı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle