Gündem Haberleri

  Ankara’daki patlamada ölen üniversiteli genç Denizli’de defnedildi

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ, (DHA)
  11.10.2015 - 16:25 | Son Güncelleme:

  ANKARA’da cumartesi günü düzenlenmesi planlanan ’Emek, Barış ve Demokrasi’ mitingine katılmak üzere gelenlerin toplandığı Tren Garı Kavşağı’ndaki terör saldırısında yaşamını yitirenlerden üniversite öğrencisi 22 yaşındaki Gökhan Akman, Denizli’nin Çameli İlçesi’ne bağlı Kızılyaka Mahallesi’nde toprağa verildi. Cenaze törenine katılmak isteyen bir grup Emek Partisi (EMEP) üyesi, ilçe girişinde önlem alan güvenlik güçleri tarafından kente alınmadı.

  Ankara’da, KESK, DİSK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği’nin düzenlediği Emek, Barış, Demokrasi Mitingi’nin toplanma yeri olan Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamada ölen; Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Gökhan Akman’ın cenazesi, bu sabah erken saatlerde Denizli’nin Çameli İlçesi’ne getirildi. Daha sonra cenaze, Akman ailesinin Kızılyaka Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Apartman görevlisi olan baba Mevlüt Akman, tekstil işçisi anne Kezban Akman ile Burdur’da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde öğrenci olan kız kardeşi Gülzade Akman büyük üzüntü yaşadı.

  Akman için öğlende Kızılyaka Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine, Çameli Kaymakamı Şeref Albayrak, AK Partili Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Emin Okkaya ve çok sayıda yakını katıldı. Cenaze namazının kılınmasının ardından Akman’ın tabutu, cenaze aracına konuldu. Cenaze aracı, mahalle halkı tarafından oluşturulan koridorun arasından Kızılyaka Mezarlığı’na kadar götürüldü. Akman, dualar arasında toprağa verildi. Jandarma ve polis tarafından ilçe girişinde cenaze töreni için önlem alındı.

  EMEP’Lİ GRUP KENTE ALINMADI

  Uşak’tan ve Denizli’den otobüsle Çameli’ndeki cenaze törenine katılmak için gelen EMEP üyesi, yaklaşık 20 kişilik bir grup, ilçe girişinde önlem alan polis ve jandarma tarafından kente alınmadı. Gruba, cenazeye katılamayacakları, bunun ailenin isteği olduğu bildirildi. Bunun üzerine içlerinden bir kişi, grubu temsilen cenazeye katıldı.

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı