Gündem Haberleri

  Ankara’da satılmak üzereyken 200 parça tarihi eser ele geçirildi

  CİHAN
  18.08.2015 - 16:39 | Son Güncelleme:

  Ankara’da Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçak kazı ve sondaj çalışması yapan bir şahsı, 196 adet sikke ile 4 adet obje olmak üzere 200 parça tarihi eserle birlikte yakalandı. Şahıs yapılan işlemler sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'nın talimatı ile serbert bırakıldı.

  Ankara’da Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde F.E. isimli şahsın bir aydır kaçak kazı ve sondaj çalışması yaptığını, şahsın bu kazılarda yüklü miktarda tarihi eser bulduğunu ve bu tarihi eserleri satmak için alıcı aradığını tespit etti.

  Ekipler yaptığı araştırma sonrasında 10 Ağustos 2015 günü Ankara ilinde bulunan alıcılar ile şahsın buluşacağı ve tarihi eserleri satacağını tespit etti. Şahıs, Yenimahalle ilçesi Macunköy metro durağı otoparkında beklerken elindeki şüpheli poşet içerisinde 196 adet sikke ve 4 adet obje olmak üzere toplam 200 parça tarihi eser ile yakalandı.

  Hakkında 2863 SKM suçundan gerekli işlemler yapılan şüpheli şahıs, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı'nın talimatı ile işlemler sonrası serbest bırakıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı