GeriGündem Ankara’da Gökçek ve Altınok
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ankara’da Gökçek ve Altınok

AKP'de belediye başkan adaylığı için başvurular bugün sona ererken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Melih Gökçek ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok aday oluyor.

Gökçek ve Altınok, adaylık başvurularını bugün AKP İl Başkanlığı'nda düzenleyecekleri basın toplantılarıyla yapıyorlar. Gökçek'in, basın toplantısı için partililere gönderdiği mesajda, ‘‘Sayın Başbakan'ın talimatı üzerine belediye başkanlığına müracaat ediyorum’’ ifadesi dikkat çekti.

İMREN AYKUT SÜRPRİZİ

İzmir'de AKP'nin büyükşehir belediye başkan adaylığı konusunda ANAP'lı eski Devlet Bakanı Işılay Saygın'ın adı öne çıktı. AKP örgütü ve bazı bölge milletvekillerinin soğuk baktığı, ancak Başbakan Erdoğan'ın uygun gördüğü belirtiliyor. Bodrum içinse yine ANAP'lı eski Çalışma Bakanı İmren Aykut'un adından söz ediliyor.

EROĞLU VE TOPBAŞ

İstanbul'da DSİ Genel Müdürlüğü'nden istifa ederek aday olan Prof.Dr. Veysel Eroğlu ile Erdoğan'ın yakın dostları arasında yer alan ve kendisi gibi Kasımpaşalı olan Beyoğlu Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın adları öne çıktı. AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahin'in de bugün adaylığını ilan edebileceğinden söz ediliyor. Dün Tuzla Belediye Başkanı İdris Güllüce aday adaylığı için başvurdu.

DEMİRKAZIK ADAY

Antikacı Nil Demirkazık Çankaya Belediye Başkanlığı için aday oldu. Çankaya'dan eski RP’li Muhyettin Mutlu, Prof. Mahmut Elbay, SSK Genel Müdürlüğü Sağlık İşleri eski Müdürü Orhan Canpolat ile AKP Ankara İl Başkan Yardımcısı Tunay Demirtaş da aday oldu.
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle