Gündem Haberleri

  Anıtkabir’e koştular

  Hürriyet Haber
  18.04.2004 - 01:29 | Son Güncelleme:

  Dünya çocuklarını başkentte buluşturan ’TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’ etkinlikleri başladı. Etkinliğin ilk adımında, şenliği düzenleyen TRT’nin Genel Müdürü Şenol Demiröz, 33 ülkeden gelen çocukları TRT Adnan Öztrak Konferans Salonu’nda kabul etti. Dünya çocukları daha sonra Demiröz’le birlikte Anıtkabir’e giderek ulu önder Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

  200 otobüsle geldiler

  ŞİŞLİ Belediyesi, Ulusal Egemenlik Haftası nedeniyle gerçekleştirdiği etkinlikler çerçevesinde Anıtkabir’e özel bir gezi düzenledi. Geçen yıl 12 bin 500 yurttaşı Anıtkabir’e götüren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bu kez de 200 otobüslük bir konvoyla Anıtkabir turu düzenledi. Çoğunluğu Şişli’nin gecekondu mahallelerinde oturan

  çocuklardan oluşan binlerce yurttaş, Sarıgül ile birlikte Anıtkabir’i gezdi. Sarıgül, gerçekleştirilen etkinliğin bir Anıtkabir ziyaretinin ötesinde, çok daha önemli bir anlam ifade ettiğini belirterek, ‘Atatürk ilkelerini Cumhuriyet değerlerini sonuna kadar yaşatacağımızı tüm gücümüzle haykırmak istedik’ dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı