Gündem Haberleri

  Anayasa Mahkemesi önünde biber gazı

  Tahsin GÜNER –ANKARA/DHA
  05.01.2015 - 11:34 | Son Güncelleme:

  DERSHANELERİN kapatılmaması ve çeşitli konularda bireysel başvurular yapmak üzere Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) gelen kalabalık grup, başvuruların ardından binanın önünde basın açıklaması yapmak istedi. Açıklamaya izin vermeyen polis ekipleri ile grup üyeleri arasında gerginlik çıktı. Polis dağılmak istemeyen gruba biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti.

  Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından oluştuğu belirtilen ’Özgürlük-Demokrasi Platformu’ adı altında çok sayıda kişi, Anayasa Mahkemesi önünde dershanelerin kapatılmaması ve çeşitli konutlarda bireysel başvurular yapmak üzere bir araya geldi. Başvuruların ardından AYM önünde toplanan grup basın açıklaması yapmak istedi. Polis ekipleri açıklamaya izin verilmeyeceğini belirterek, gruptan AYM önünden ayrılmalarını istedi.

  Yolun trafiğe kapatıldığını belirten çevik kuvvet ekipleri gruba basınçlı su ve biber gazı ile müdahale etti. Müdahaleye grup üyeleri sert tepki gösterdi. Yapılan müdahale ardından grup üyeleri dağıtıldı. Polis ekiplerinin Anayasa Mahkemesi çevresinde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Anayasa Mahkemesi başkanlığına 437 kişinin dershaneler için toplanan 294 bin 793 imzalı dilekçe verdiği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı