Gündem Haberleri

  'Anayasa değişikliği gündemde yok'

  A.A
  15.05.2008 - 15:01 | Son Güncelleme:

  AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş, Anayasa değişikliği konusunun, şu an itibarıyla partilerinin gündeminde olmadığını belirterek, “Sayın Başbakan da bunu ifade etti” dedi.

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, bir grup milletvekili ile gerçekleştirdiği toplantı sona erdi. Parti genel merkezindeki toplantı, yaklaşık 3,5 saat sürdü.


  Toplantıdan ayrılan bazı milletvekilleri, basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün takip edildiğine ilişkin iddiaların sorulması üzerine, “Sayın bakanlar o konuyla ilgili açıklamaları yaptılar. Bakanlarımız ne söylediyse onun da peşindeyiz” dedi.

  “Paksüt’ün açıklamaları sizce bir kuruntu mu?” sorusuna da Elitaş, “Hayır kuruntu şeklinde değil. Sadece bir gazeteye verdiği demeç şeklinde değerlendiriliyor. Sayın Paksüt ile konuşmadan bir şey söylemek yanlış olur” karşılığını verdi.

  AK Parti Trabzon Milletvekili Kemalettin Göktaş ise aynı yöndeki soruya, şu yanıtı verdi:
  “Gazeteler farklı farklı yazıyor. Sayın Anayasa Mahkemesi Başkanvekili'nin iki aydır izlendiğine dair bir iddia var ama gerçekliği yok. Kendi ağzıyla yazılan bir başka gazetede 'bu böyle değil' diyor. Gazetelerde farklı farklı yer alıyor. Kime inanacağız? Burada bir olayın netliği yok. Bana sormak yerine Ankara Emniyet Müdürümüze sorun. Kaldı ki oradan yapılan açıklamadan uyuşturucu takibi sırasında olduğu söylendi. Sayın Paksüt'ün kendi açıklamasından sizin söylediğiniz gibi duymadım. Bazı gazeteleri okudum, farklı yazıyorlar. Farklı anlaşılmıştır, yanlış anlaşılmıştır.”

  “ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ GÜNDEMİMİZDE YOK”

  Gazetecilerin, anayasa değişikliği konusunun AK Parti'nin gündeminden çıkıp çıkmadığı sorusuna da Göktaş, şu karşılığı verdi:
  “Anayasa değişikliği şu an itibarıyla gündemimizde yoktur. Sayın Başbakan da bunu ifade etti. Yani bir de şunu özellikle toplumun ve sizlerin iyi algılaması lazım: Sayın Anayasa Mahkemesi üyelerimizle ilgili birtakım istifhamlar, birtakım soru işaretleri, bunlar çok yanlış. AK Parti'ye yakışmayan, AK Parti'nin aslında böyle bir şeyin peşinde olmadığı, onurlu, gururlu hukuki bir mücadelesi vardır. Bu mücadelede üzerine düşen neyse onu yapmaktadır. Bu itibarla böyle akla gelmeyen, etik olmayan birtakım davranışlar içinde olunması mümkün değil. Böyle bir davranış içerisinde olan varsa ilk takipçisi AK Parti olur.”


  Göktaş, bir soru üzerine de ara seçimler ile yerel seçimlerin birleştirilmesi konusunun gündeme gelmediğini belirterek, toplantıda erken seçim gibi bir konudan da bahsedilmediğini söyledi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı