GeriGündem ANAP'ta hedef e-ANAP
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ANAP'ta hedef e-ANAP

Anavatan Partisi Genel Başkanı Ali Talip Özdemir, partilerinin bilgi teknolojisini en iyi şekilde kullanacağını belirterek, "İnteraktif kamerayla her gün il başkanlarıyla görüşeceğiz. Partinin tüm hesaplarını şeffaf bir şekilde göstereceğiz. E-ANAP olacağız" dedi.

Pülümür'de yaşanan deprem dolayısıyla bölgede bulunan Özdemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, yanında taşıdığı ve içinde dizüstü bilgisayar, mini fotoğraf makinesi gibi birçok elektronik cihazın bulunduğunu çantasını ''ofisim'' şeklinde niteleyerek, ''Ben ofisimi yanımda taşıyorum'' dedi.

Teknolojiyi en iyi şekilde kullanmanın bir lüks olmadığını anlatan Özdemir, teknolojiyi kullanmayan devletlerin gelişme gösteremeyeceğini kaydederek, ''Teknolojiyi kullanmadan bir yerlere ulaşmanız mümkün değil'' diye konuştu.

Türkiye'de yolsuzlukların önüne ancak ''elektronik devlet'' ile geçilebileceğini kaydeden Özdemir, şunları söyledi:

''Tüm kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler her şeylerini bilgisayara geçmelidir. İnsanlar internete girerek nerede bir ihale var onu öğrenmeliler. İhalelerin nasıl yapıldığını bilmeliler. Yolsuzlukların önüne ancak bu şekilde geçilebilir.''

ANAP'ın teknolojiyi en iyi şekilde kullanacağını anlatan Özdemir, ''E-partiyi kurmaya başladık. Bir küçük interaktif kamerayla tüm il başkanlarıyla her gün görüşeceğiz. Partinin tüm hesaplarını şeffaf bir şekilde göstereceğiz. E-ANAP olacağız'' şeklinde konuştu.

Özdemir, ''Nutuk atma'' devrinin kapandığını, en büyük hobisinin teknolojik aletler olduğunu kaydederek, ''Yanımda taşıdığım ofisin bedeli 5 milyar lira. Partiyle ilgili, şahsımla ilgili, geçmişte yaptıklarım, anlayacağınız tüm bilgilerime bu çantadaki aletlerle çabucak ulaşıyorum'' diye konuştu.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle