GeriGündem ANAP'lı başkana silahlı saldırı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ANAP'lı başkana silahlı saldırı

Anavatan Partisi Büyükçekmece İlçe Başkanı Nuri Zengin ile Büyükçekmece Belediye Başkanı'nın kardeşi Tahir Akgün, uğradıkları silahlı saldırı sonucu yaralandılar.

Büyükçekmece Albatros mevkiinde meydana gelen olayda, ANAP İlçe Başkanı Nuri Zengin ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün kardeşi Tahir Akgün'e, kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi tarafından silahla ateş açıldı.

Bacaklarından yaralanan Akgün ve Zengin, İstanbul Üniversitesi TıpFakültesi Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen Zengin ile Akgün'ün, kendilerine silahlı saldırıda bulunan kişiyi tanımadıklarını söyledikleri belirtildi.

Yetkililer, bir otopark meselesi yüzünden meydana geldiği sanılan saldırıyı düzenleyen kişinin yakalanmasına çalışıldığını kaydettiler.

BELEDİYE BAŞKANI SALDIRIYI KINADI

Büyükçekmece Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, olay hakkında bilgi verilerek, ANAP Büyükçekmece İlçe Başkanı Nuri Zengin ile Büyükçekmece Spor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkanı'nın ağabeyi Tahir Akgün'ün, misafirleriyle Albatros mevkiindeki Star Kafe Restoran'da yemek yedikleri ifade edildi.

Akgün ve Zengin'in yemeğin ardından restoranın arkasındaki Devlet Hastanesi'nin önünde otoparka bıraktıkları otomobillerine binmek üzere yürüdükleri sırada tanımadıkları bir kişinin, paltosunun altında sakladığı silahıyla 6-7 el ateş ettiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Tahir Akgün ve Nuri Zengin yaralanmış, saldırgan olay yerinden koşarak kayıplara karışmıştır.

Yaralı Nuri Zengin ve Tahir Akgün, yakınlarındaki arkadaşları tarafından, ambulansla hastaneye getirilmişlerdir. Nuri Zengin tedavisi ayakta yapıldıktan sonra taburcu edilmiş, Tahir Akgün'ün tedavisi devam etmektedir. İki ayağından yaralanan Akgün`ün hayati tehlikesi bulunmamaktadır."

Belediye Başkanı Hasan Akgün de, olayla ilgili bilgisi olmadığını, konunun emniyet tarafından araştırıldığını belirterek,  "bu hain ve menfur saldırıyı kınadığını" kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle