Gündem Haberleri

  ANAP'ın 7. kongresi bir ay sonra

  Hürriyet Haber
  04.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  ANAP 7. Olağan Büyük Kongresi 4-5 Ağustos tarihlerinde toplanacak.

  ANAP'ın ASKİ Spor Salonu'nda yapılacak kongresi, Başkanlık Divanı seçiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile çalışmalarına başlayacak.

  Genel Başkan Mesut Yılmaz'ın açılış konuşmasının ardından MKYK Faaliyet ve Hesap Raporu okunarak, üzerinde görüşmeler yapılacak. MKYK'nın ibrasının ardından Genel Başkan seçimiyle MKYK ile MDK seçimiiçin Tasnif Komisyonu seçimi yapılacak. Genel Başkan seçimi ve organlar için aday müracaatları alınacak.

  Kongrenin 2. gününde ise MKYK ile MDK seçimlerinin ardından siyasi konuşmalar, dilek ve temenniler dile getirilecek. Kongre, genel başkanın kapanış konuşmasıyla son bulacak.

  Bu arada kongreye ilişkin ilanlar bugün bazı gazetelerde yer alırken, ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın mesajı da yayınlandı.

  YILMAZ: DEĞİŞİM KONGRESİ OLACAK

  Yılmaz, ANAP'ın büyük kongresinin sadece partinin yönetim ve denetim organlarının seçildiği bir toplantı olmadığını, ANAP Kongresi'nin aynı zamanda Türkiye'nin ihtiyaç duyduğu büyük değişim projelerinin tartışılacağı, ülkeyi geleceğe taşıyacak fikirlerin ortaya konulacağı bir platform olduğunu kaydetti.

  Kongrenin, ANAP'ın Türkiye'yi gelecekteki hedeflerine ulaştıracak değişim programının ana hatlarını ortaya konacağı bir büyük buluşma olduğunu bildiren Yılmaz, şunları kaydetti:

  ''Kongremiz, Anavatan'ın demokrat, özgürlükçü, sivil, icraatçı, geleceği kucaklayan çizgisinin daha da belirginleşeceği bir fikir şölenidir. Bütün vatandaşımızı davet ediyor, değişim programımıza ve fikir şölenimize katkıda bulunmaya, Türkiye'nin geleceğini birlikte kucaklamaya çağırıyoruz.''

  Duyuruda, kongrenin herhangi bir nedenle belirlenen tarihte yapılamaması halinde, 6 Ağustos tarihinde aynı yer ve saatte toplanacağı bildirildi. (Ankara/aa)


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı