Gündem Haberleri

  ANAP: Seçim mal satışıdır

  Hürriyet Haber
  10.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP'ın 6 genel başkan yardımcısı, Başbakan Mesut Yılmaz'ın talimatıyla Almanya'da 4 ay önce girdikleri seçim kampında öğretilenleri hayata geçiriyor. Seçim stratejileri konusunda eğitim gören ANAP'lılara öğretilen ilk kural, ‘‘Seçim mal satışıdır, malınızı iyi pazarlayın’’ oldu.

  Konrad Adenauer Vakfı'nın düzenlediği 4 günlük ‘Seçim stratejileri’ seminerine katılan ANAP'lılara, şu bilgiler verildi:

  Siyasetciler siyaset yaparlar ama pazarlamayamazlar. Pazarlamayı malı satmasını bilen profesyonellere bırakın. Bunu başaranlar, hizmetlerini oya dönüştürebilir.

  Boğaz Köprüsü'nü yapma kararı vermek ve inşaatın gerçekleştirilmesini sağlamak sizin işinizdir. Ancak bunun halk için ne kadar önemli olduğunu tanıtmak bir reklamcıyı gerektirir. Kampanyada sizi iyi tanıyan şirketlerle çalışın.

  Siyasetçilerin imajı Avrupa genelinde zedelendi. Yeniden olumlu imaj yaratmak, dürüst ve temiz siyaseti ön plana çıkarmak için çalışılmalıdır. Yön, hedef ve kitleyi siyasiler belirler. Bunlara nasıl ulaşılacağına kampanya şirketleri aracılık eder.

  Seçim dönemlerinde mesajın kitlelere ulaşması çok önemlidir. Yüzlerce miting ve propaganda aracının yapamadığını tek bir afişle yapabilirsiniz.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı