Gündem Haberleri

  ANAP, Özdemir dedi

  Hürriyet Haber
  27.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul örgütü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylardan Ali Talip Özdemir'e tam destek verdi. ANAP Başkanlık Divanı toplantısında da, Özdemir'in adı ön plana çıktı. Yılmaz'ın, yurtdışından döndükten sonra Ali Talip Özdemir'in adaylığını açıklaması bekleniyor.

  ANAP'ta teşkilat, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı konusunda Ali Talip Özdemir'e destek verdi. ANAP İstanbul il örgütünde yapılan eğilim yoklamasında Özdemir öne çıktı. ANAP Genel Başkanı Mesut Yılmaz'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayını yurtdışından döndükten sonra açıklaması bekleniyor. Yılmaz'ın aday belirlemek amacıyla yaptırdığı son ankette de Özdemir'in Sadettin Tantan'ın önünde çıktığı öğrenildi. Yine Yılmaz'ın yurtdışında bulunması nedeniyle Genel Başkanı Yardımcısı Cumhur Ersümer'in başkanlığında, pazartesi günü yapılan ANAP Başkanlık Divanı'nda da Özdemir'in adaylığının daha avantajlı olduğu sonucuna varılmıştı.

  Halen İstanbul Milletvekili olan Özdemir'in, Konya Ereğli ve İstanbul Bakırköy Belediye Başkanlığı deneyimi bulunuyor.

  GÖZLER AKTAŞ'TA ANAP'ın belediye başkan adaylığı tesbitinde en fazla sıkıntı çektiği il İzmir. Bu ilde İçişleri eski Bakanı Kutlu Aktaş'ın adaylığını isteyen ANAP Genel Merkezi ve İzmir İl örgütü çalışmalarını sürdürüyor. Ancak Aktaş, bu öneriyi kesin şekilde reddetti. Bunun üzerine ANAP, ibreyi Saygın'a çevirdi. Ancak son sözü Ankara'ya dönüşünde her iki aday adayıyla görüşecek olan Mesut Yılmaz'ın vereceği belirtiliyor.

  AYTAÇ DURAK ANAP'TA

  ANAP'ın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayının da, bir süre önce DYP'den istifa eden şimdiki belediye başkanı Aytaç Durak olması kesinleşti. Durak'ın adaylığının ise önümüzdeki hafta içinde açıklanması bekleniyor. Adana'nın Ceyhan ilçesinin FP'li Belediye Başkanı da önceki gün ANAP'a geçmişti. Durak'ın da geçmesinden sonra, Adana merkezdeki bütün belediye başkanları ANAP'lı olmuş olacak.

  KALEMLİ ADAY DEĞİL

  Bu arada yolsuzlukla suçlanan TBMM eski Başkanı, ANAP Kütahya Milletvekili Mustafa Kalemli, ‘‘Sade bir vatandaş olarak yargılanabilmem için bu seçimlerde aday olmayacağım’’ dedi. ANAP'ın aksaçlıları da birer birer siyasetten uzaklaşıyor. Turgut Özal döneminden beri ANAP'ta siyaset yapan Safa Giray, Kaya Erdem, Hüsnü Doğan ve Bülent Atasayan, seçimlerde aday olmayacaklarını açıkladılar.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı