Gündem Haberleri

  ANAP’lılar için aracı olan işadamı kim?

  Hürriyet Haber
  06.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Yenilikçiler bir süre önce ANAP'lı bazı milletvekilleriyle de adı titizlikle gizlenen ünlü bir işadamı aracılığıyla temas kurdu. Bu işadamı bir yemek daveti vererek, yenilikçi kanadın bazı milletvekilleriyle birlikte ANAP'ın muhafazakár milletvekillerini de davet etti. Davet edilenler arasında ANAP genel başkan yardımcıları da vardı. İşadamıyla yakın ilişkide olan ANAP'lıların bir kısmı, bu buluşmanın farklı yorumlanabileceği kaygısıyla yemeğe katılmazken, bazıları sakınca görmedi.

  Yenilikçi kanat, ANAP'tan Yıldırım Akbulut, Murat Başesgioğlu, Burhan Kara ve eski milletvekili Hüsnü Doğan'la da temasa geçti. Ancak bu dörtlü olumlu yanıt vermedi. Daha önce DYP ve FP'de politika yapan ANAP'lı Ertuğrul Yalçınbayır'ın ise yeni harekete katılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  ANAP yönetimi, kimlerin partiden kopabileceğini araştırmaya ve önlem almaya çalışıyor. Ancak ANAP'ın 4-5 Ağustos tarihinde yapılacak büyük kongresinin, yönetim için dezavantaj olmasından sözediliyor. Kongrede istediğini elde edemeyen ANAP'lıların partiden kopmalarının daha kolay olacağı öne sürülüyor.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı