Gündem Haberleri

  ANAP, CHP'yi sınayacak

  Hürriyet Haber
  26.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Hükümetin yeni çalışma programını belirleyecek olan Grup Başkanvekilleri Komisyonu, önümüzdeki hafta işbaşı yapıyor. Başbakan Mesut Yılmaz ile CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın arasındaki uzlaşma sonucu kurulması kararlaştırılan komisyon, Meclis'in önceliklerini yeniden belirleyecek.

  Yılmaz, Baykal görüşmesinin ardından grup başkanvekilleriyle yaptığı değerlendirmede, ‘‘Bundan sonrasını siz götüreceksiniz. Bu hafta Meclis'i gece çalıştırın ve normal programı uygulayın. Ortak toplantının sonucuna bağlı olarak programı yeniden belirlersiniz’’ dedi. ANAP Grup yöneticileri, Pazartesi günü Danışma Kurulu'nu toplantıya çağırarak, Cuma günü de dahil gece çalışması isteyecekler. Ancak CHP'lilerin katılımıyla oluşturulacak komisyon için ANAP grup toplantısı beklenecek. ANAP grubu iki lider arasındaki mutabakatı değerlendirmek için, Salı günü gece toplantısı yapacak. Mutabakattan memnun olmadıkları açıkca dile getiren ANAP'lıların benzer eleştirileri, grup toplantısında da söylemesi bekleniyor.

  ANAP grup toplantısının ardından ANAP Grup Başkanvekilleri, CHP yöneticileriyle çalışma stratejisi belirleyecekler. Çarşamba günü yapılması beklenen toplantıya, tüm grup başkanvekillerinin katılması bekleniyor. ANAP yöneticileri, çalışma komisyonuna koalisyonun diğer ortakları DSP ve DTP'nin de katılabileceğini belirttiler. Bir kaç kez tekrarlanması beklenen toplantılardan çıkacak sonuca göre, TBMM'nin Genel Kurul ve komisyonların gündemi yeniden gözden geçirilecek. ANAP'ın halen uygulanan öncelikler listesinde vergi reformu gibi önemli yasaların öne çekilmesi, halen komisyonlarda görüşülen irticayla mücadele yasalarına da hız verilmesi bekleniyor.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı