Gündem Haberleri

  ANAP 2.5 yıl sonra yeniden Meclis’te

  Hürriyet Haber
  18.03.2005 - 02:05 | Son Güncelleme:

  AKP’den ayrılan 4 milletvekilinin katılımıyla, ANAP yeniden Meclis’e girdi. 3 Kasım 2002 seçimlerinde barajın altında kalan ANAP, 2,5 yıl sonra yeniden TBMM’de temsil edilecek.

  ANAP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Genel Başkan Vekili Halil İbrahim Özsoy’un başkanlığında toplandı. Toplantı sürerken açıklama yapan Özsoy, Isparta Bağımsız Milletvekilleri Erkan Mumcu ve Mehmet Sait Armağan, Malatya Bağımsız Milletvekili Süleyman Sarıbaş ile Yozgat bağımsız Milletvekili Mehmet Erdemir’in ANAP’a katıldığını söyledi. Özsoy, Mumcu, Sarıbaş, Armağan ve Erdemir’in üyelik müracaat formlarının ele alındığını ve bu milletvekillerinin ANAP’a üye olmalarının oy birliği ile kabul edildiğini ifade etti.

  Özsoy, katılımlarla ilgili törenin Cumartesi günü gerçekleştirileceğini belirtti. Özsoy, Erkan Mumcu’nun, aynı gün ANAP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayacağını da bildirdi. ANAP’ın 2-3 Nisan tarinlerinde yapacağı Büyük kongreden sonra katılacak milletvekilleriyle birlikte toplam sayısının 10’a ulaşacağı iddia ediliyor.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı