Gündem Haberleri

  Anadolu yeniden fethedilir

  Hürriyet Haber
  30.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 40’ıncı kuruluş yıldönümü nedeniyle yapılan “Çözülen Ülke Türkiye ve Ülkümüz” konulu konferansta konuştu.

  Bahçeli, “Ülkücülük ve milliyetçilik marjinal bir anlayış ve sokak hareketi değildir, sokakta bulunmamıştır. Sokakta kaybedilmeyecektir. Ama bozguncuların da bilmesini istediğim şudur; yeri gelirse can feda olsun, Anadolu yeniden fethedilir” diye konuştu. Bahçeli, milletvekilleri, partililer ve parti yöneticilerinin katıldığı konferansta yaklaşık 2 saat boyunca son günlerde tartışma konusu olan Kürt açılımına yönelik mesajlar verdi ve ülkücülere seslendi.

  İşbirlikçiler aramızda

  Tarihin hiçbir döneminde ‘yeni küresel emperyalizm’ bu kadar pervasız olmamıştır. Yeni dünya düzeninin önündeki en büyük engel, milli devletler ve güçlü millet oluşumlarıdır. Bugün haritada aramızda mesafe bulunan Washington, Brüksel, Londra, Paris, Erivan ve Erbil sanıldığı gibi uzaklarda değildir. Bu başkentlerin temsilcisi işbirlikçi zihniyetler aramızdadır ve maalesef topluma yön verecek mevki ve makamlardadır. Fabrikada iş adamıdır, mecliste politikacıdır. Üniversitede öğretim üyesi, cemaatin güvendiği kanaat önderidir. Medyada patron, gazetede köşe yazarı, devlette bürokrattır.

  “Şark meselesi” adı verilen tarihi emellerin günümüzde “Truva atı” görevini, şimdiki yöneticiler üstlenmiştir. Bu zihniyet, Türk milletini çözmek, Türk devletini bölmek için dayatma projeleri üreten güçlerle ‘kutsal bir ittifak’ halindedir. Türkiye’de uygulanan küresel bir operasyonun son aşamalarına gelindiği anlaşılmaktadır. İşbirlikçi bu iktidarın yönetiminde; Avrupalı milletimizi, Ermeni tarihimizi, aşiret reisleri devletimizi sorgular hale gelmiştir. Karşımızdaki tehlike, çok yakın, çok büyük ve çok ciddidir.

  Dün Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da gördük. Emeller aynı, yöntemler benzer, işbirlikçiler tanıdık. Buradan hepsine sesleniyorum: Sakın aldanmayın. Yanlış hesap yapmayın. 94 yıl önce bu hatanın bedelini Çanakkale’de ödediniz. 87 yıl önce Türk’e kefen biçmenin bedelini İzmir’de ödediniz. O günkü ruh ölmedi, bugün burada bu salonda yaşıyor. Hevesiniz boşuna, çabanız beyhudedir...

  Biz, Doğulusunu da, Batılısını da, kuzeylisini de güneylisini de, Alevisini de Sünnisini de alacak kadar büyük sevgilerle dolu bir davanın savunucularıyız. Biz herkesi büyük Türk milletinin saygıdeğer bir evladı olarak görüyoruz. Bütün samimiyetimizle ve muhabbetle herkese elimizi uzatıyoruz. Ancak bölünme gayreti içerisinde olanları da affetmemizin mümkün olmadığını da buradan açıklıyoruz. Bu konuda, Türkiye’nin milli birliğini ve kardeşlik hukukunu korumaya yeminli olduğumuzu ilan ediyoruz. Bu çağrımıza kulak verilmesini bekliyoruz.

  Küçük kafalar büyük davaları taşıyamaz

  DEVLET Bahçeli, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ’ın “Erciyes’te uluyorsan Ankara’da da Meclis’te de uluyacaksın” sözüne dün yanıt verdi. Bahçeli “Erciyes’teki bozkurtun sesini Ankara’da da arayan küçük beyinlerin ve küçük kafaların büyük davaları taşıdığı görülmemiştir” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı