Gündem Haberleri

  Anadolu Hareketi'nden başkan adayı

  Hürriyet Haber
  06.10.2003 - 14:37 | Son Güncelleme:

  CHP'de 5 eski il başkanı öncülüğünde başlatılan ''Anadolu Hareketi'', 23-24 Ekim 2003 tarihlerinde yapılacak CHP Kurultayı'nda genel başkanlık ve diğer organlar için aday gösterecek.

  Anadolu Hareketi adına eski Giresun İl Başkanı Ömer Adıgüzel, Sedat Simavi Sokak'taki büroda basın toplantısı düzenledi.
    
  Adıgüzel, 4 Ekim 2003 Cumartesi günü Anadolu Hareketi'nin il temsilcilerinin Ankara'da toplandığını ve bazı kararlar aldığını ifade etti.
    
  ''Partideki antidemokratik uygulamaların, sosyal demokrasiden uzak, sağ ve sığ politikaların CHP'nin iktidar olmasının önündeki engeller olduğunu'' anlatan Adıgüzel, ''rehavet içindeki CHP yönetiminin partiyi ileri taşıyamadığını'' savundu.
    
  Adıgüzel, ''Anadolu Hareketi, CHP 30. Kurultayı'na genel başkan ve tüm organlar için aday çıkarmaya karar vermiştir'' dedi.
    
  Tüzük hazırlığında olduklarını kaydeden Adıgüzel, kurultayda ''Anadolu Hareketi Bildirgesi'' başlıklı 5 bin adet kitapçık dağıtacaklarını söyledi. Anadolu Hareketi'nin 3 Kasım seçimlerinden sonra oluşturulduğunu ve 75 ilde örgütlenmesini tamamladığını anlatan Adıgüzel, bunun muhalif bir anlayış ve yeni bir doğuş olmadığını söyledi.

  CHP'yi iktidar yapmayı amaçladıklarını kaydeden Adıgüzel, hareketin CHP iktidar oluncaya kadar süreceğini belirtti.
    
  Bir soru üzerine, Adıgüzel, genel başkan adayının ismini 12 Ekim'de yapacakları toplantıda açıklamayı kararlaştırdıklarını ifade etti. Adıgüzel, antidemokratik buldukları için blok listeye karşı olduklarını da sözlerine ekledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı