Gündem Haberleri

  Amy Winehouse'un ağabeyi konuştu

  Hurriyet.com.tr/Kültür-Sanat
  28.06.2013 - 13:32 | Son Güncelleme:

  Genç yaştaki ani ölümüyle sevenlerini yasa boğan İngiliz şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Amy Winehouse'un aile yaşamını konu alan bir serginin açılmasının ardından ağabeyi Alex röportaj vererek, şarkıcının ölüm sebebiyle ilgili, daha önce dile getirmediği düşüncelerini açıkladı.

   

  İngiltere'nin başkenti Londra'daki Jewish Museum'da "Amy Winehouse: Bir Aile Portresi" isimli serginin açılışı sonrasında İngiliz gazetesi The Observer'a konuşan Alex Winehouse, yaklaşık iki yıl önce ölen kardeşinin çocukluğunu, nasıl süper star olduğunu anlattı, ünlü şarkıcıyı aslında neyin öldürdüğü yönündeki görüşlerini paylaştı.

   

  "Hayatta başınıza ne geldiği geldiği, ne kadar ünlü olduğunuz değil, nereden geldiğiniz önemlidir" diyen Alex , "Kardeşim nereden geldiğini hiç unutmamıştı... Bunu görmek beni rahatlatıyordu" diye konuştu.

   /images/100/0x0/55ea29e6f018fbb8f86f1c6a

  Kardeşinin problemlerinden çoğunun, müzik kariyerindeki hızla yükselişinden önce de var olduğunu belirten ağabey, sanatçının 20'lerine gelmeden bulimia hastalığına yakalandığını ve hayatının devamında da hep yeme bozukluğu olduğunu ifade etti. Alex sözlerine şöyle devam etti:

   

   

  "Amy 17 yaşındayken bir grup gençkızla takılıyordu. Aşırı kalorili soslar koydukları yemekler yiyip sonra istifra ediyorlardı. Diğer kızlar daha sonra bu davranıştan vazgeçerken Amy devam etti (...) Bulimia'dan çok çekti. Onu esas öldüren Bulimia'ydı... Gerçekten korkunç (...) Hastalığın bünyesini zayıflattığını ve onu daha hassas hale getirdiğini düşünüyorum. Yeme bozukluğu olmasa, bedenen daha güçlü olabilirdi."

   

  Amy Winehouseun ağabeyi konuştu

   

  Amy Winehouseun ağabeyi konuştu ÖLÜM NEDENİNİN ALKOL ZEHİRLENMESİ OLDUĞU DOĞRULANDI

    

  SON YOLCULUĞUNA BÖYLE UĞURLANMIŞTI

   

  Amy Winehouse, Londra'daki evinde 23 Temmuz 2011 tarihinde ölü bulundu. Polis, ölüm nedenini hemen açıklayamazken, yapılan incelemeler sonucunda alkol zehirlenmesi sebebiyle öldüğü kesinleşti.

    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı