Gündem Haberleri

  Ameliyatı 10 saat sürdü... Küçük Tahir tümörden kurtuldu

  İZMİT (Kocaeli), (DHA)
  09.10.2017 - 11:48 | Son Güncelleme:

  Makedonya'dan İzmit’teki özel bir hastaneye getirilen 8 yaşındaki Tahir Emuş’un 7 santimlik beyin tümörü 10 saat süren ameliyatla alındı.

  Makedonya’da yaşayan Tahir Emuş bir süredir yaşadığı şiddetli kulak ağrısı şikayetiyle ailesi tarafından ülkesindeki bir hastaneye götürüldü. Baba Fatmir Emuş yapılan tetkiklerin ardından oğlunun ameliyatı için internetten araştırma yaparak oğlu Tahir Emuş’u tedavisi için İzmit’te bulunan özel bir hastaneye getirdi.

  Tahir Emuş, KBB Uzmanı Prof.Dr. Mete İşeri tarafından muayene edildi. Emuş’un başında7 santimlik tümör tespit edilerek, ameliyatına karar verildi. Prof.Dr. Mete İşeri’nin yaptığı ameliyat yaklaşık 10 saat sürdü. Başarılısonuçlanan ameliyat ardından Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Doğan Koca’nın himayesinde kemoterapi gören Tahir Emuş, 1 hafta içerisinde taburcu edildi. Prof. Dr. Mete İşeri, şu bilgileri verdi:

  "Doğuştan gelen bir hastalık, yaklaşık 1.5 ay önce fark edilmiş. Çok geçmeden ameliyata aldık. Riskli, fakat kritik yapılar korunarak yapılan bir ameliyat oldu. Sonuç olarak başarılı geçti ve hastamızı sağlıklı bir şekilde memleketine uğurluyoruz."

  Makedonya’da 3’üncü sınıf öğrencisi olan Tahir Emuş’un halıcılık yapan babası Fatmir Emuş ise, "Oğlum benim her şeyim. Allah’a çok şükür doğru kapıya geldik. Başarılı bir netice ile dönüyoruz. Şimdi bir süre dinlendikten sonra okuluna başlayacak. Okul ve arkadaşlarını çok özledi. Okula tekrar döneceği günü iple çekiyor. Ayrıca burayı da çok sevdi. Bir sonraki kontrol için tekrar geleceğiz. Tüm doktorlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı