GeriGündem AMD’nin hedefi kusursuz üretim
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AMD’nin hedefi kusursuz üretim

AMD’nin hedefi kusursuz üretim
refid:3451276 ilişkili resim dosyası

Dünyanın iki büyük bilgisayar işlemcisi firmasından biri olan AMD’nin Almanya’nın Dersden şehrinde toplam 5 milyar Euro’luk yatırımla kurduğu teknoloji harikası fabrikanın açılışında Hürriyet e.yaşam da vardı.

Aralarında Başbakan Schröeder’in de bulunduğu hükümetinin önde gelen isimleri, yarıiletken endüstrisinin liderleri ve uluslararası basının katıldığı açılış töreninde bir konuşma yapan AMD yönetim kurulu başkanı Hector Ruiz, "Yeni açılan Fabrika 36, kaliteli üretim istikrarımızı sürdürerek AMD64 çözümleri için çığ gibi büyüyen dünya çapındaki talebi verimli ve hızlı bir biçimde karşılamamıza yardımcı olacaktır" dedi.

Fabrika 36’daki üretim hattının programdan şaşmadan ilerlemesi sayesinde, şirket 2006’nın ilk çeyreğinde 90nm işlemci üretimine hız vermeyi, 2006’nın sonu itibariyle de 65nm işlemci üretimine geçmeyi planlıyor. AMD, Fabrika 36’nın 65nm üretimine geçişini, 2007 ortasına doğru büyük ölçüde bitirmiş olmayı hedeflemekte.

Şu ana kadar yapılan 2,5 milyar ve toplam 5 milyar avroluk yatırım miktarıyla, son on yılda Almanya’da gerçekleştirilen en büyük yabancı yatırımlardan biri olan AMD fabrikalar zinciri, Saksonya’da ve çevresinde yaklaşık 7000 kişiye doğrudan ve dolaylı istihdam sağlayacak. Bunun yanında, Dresden’in Avrupa Birliği’nde yarıiletken teknolojisinde öne çıkmasına da büyük katkıda bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle