Gündem Haberleri

  AMD, Bilişim'in 'hakkını verdi'

  Hürriyet Haber
  15.09.2005 - 10:57 | Son Güncelleme:

  AMD, Cebit Eurasia 2005 Bilişim fuarında 2. ve 10. Salonlarda yer alan 2 ayrı standında teknolojiyi yakından takip eden ziyaretçilerle buluştu. Yeni AMD teknolojilerinin tanıtıldığı Salon 2'deki standda, AMD tarafından performans ve güvenlikten ödün vermeden az zamanda çok iş yapmak isteyen kullanıcılar için geliştirilen Athlon 64 X2 Çift Çekirdekli işlemci ön plana çıkan ürünler arasındaydı.

  Standı ziyaret eden konuklar çoklu görevler işleten uygulamaların performansını ve özelliklerini geliştiren Athlon 64 X2 Çift Çekirdekli işlemcilere sahip bilgisayarlarda hız ve performansı test etme imkanı buldular. Bunun dışında tek çekirdekli işlemcilerle aynı enerji tüketimi aralığında daha yüksek performans sunabilen ve dünyanın en rekabetçi firmaları tarafından uygulamaları daha yüksek bir performans düzeyinde çalıştırmak için kullanılan çift çekirdekli AMD Opteron işlemcili bilgisayarlar da yine konukların kullanımına sunuldu.

  AMD64 performansını daha ince ve hafif dizüstü bilgisayarlarda, daha uzun pil ömrü, geliştirilmiş güvenlik, en yeni grafik uygulamaları ve kablosuz teknolojilerle birleştiren AMD Turion 64 Mobil teknolojisi de konukların ilgisine sunulan bir diğer işlemciydi.

  Hall 10'daki standda ise AMD'nin 2002 yılından beri sponsoru ve teknoloji ortağı olduğu Scuderia Ferrari takımına ait bir Formula 1 aracı sergilendi. AMD standı, Ferrari çevresinde birbirinden güzel mankenlerle birlikte fotoğraf çektirme şansına sahip olan konuklar tarafından büyük ilgi gördü. Standı ziyaret eden konuklar aynı zamanda sergilenen Acer Ferrari notebook'ları test etme imkanı buldular.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı