Gündem Haberleri

  Amcasının evindeki çelik kasayı çaldı

  Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)
  17.12.2009 - 13:59 | Son Güncelleme:

  ADANA'da amcası 65 yaşındaki Süleyman Algan'ın evinden, içinde para ve altın bulunan kasayı çaldığı iddia edilen 19 yaşındaki İzzettin Algan, kendisine yardımcı olduğu öne sürülen 2 arkadaşıyla birlikte yakalandı.

  Geçen pazartesi günü, Hürriyet Mahallesi 20018 Sokak'taki Süleyman Algan'a ait evden, içinde 50 bin TL değerinde altın ve dolar bulunan kasa çalındı. Hırsızlıkla ilgili soruşturma başlatan polis, önce Algan'ın yakınlarının ifadesine başvurdu. Algan'ın hırsızlıktan sabıkalı yeğeni İzzettin Algan'ın çelişkili ifade vermesi üzerine soruşturmayı genişleten polis, yeğen Algan'ın arkadaşları 23 yaşındaki Aydın Çıray ve 18 yaşındaki Muhammet Erkek'le birlikte hırsızlığı gerçekleştirdiğini belirledi.

  Şüphelinin verdiği bilgiler doğrultusunda 5 Ocak Mahallesi'ndeki bir hurdacının işyerine baskın yapan polis, Aydın Çıray ve Muhammet Erkek'i de gözaltına aldı. Burada yapılan aramada balyoz ile kapağı kırılan kasa ile içinden çıkarılan para ve altın ele geçirildi. Yapılan incelemede şüphelilerin çaldıkları altın ve parayı henüz harcamadıkları anlaşıldı. İfadesi alınan şüpheliler, Adliye'ye sevk edildi. Polis, Süleyman Algan'a kapağı kırılan kasası ile birlikte çalınan altın ve parasını teslim etti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı