Gündem Haberleri

  Amca katili facebook sayesinde yakalandı

  Taner ORAL/ KONYA, (DHA)
  10.05.2008 - 16:52 | Son Güncelleme:

  KONYA'da amcası 48 yaşındaki Alaattin Yüksel'i sokak ortasında 7 kurşunla öldüren 23 yaşındaki Şafak Fırat Yüksel, ‘Facebook' isimli internet sitesinde konuştuğu arkadaşları takip edilerek, Antalya'da saklandığı pansiyonda, Konya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

  Çete üyeliği suçlamasıyla 2006 yılı Ocak konulduğu cezaevinde mide kanseri rahatsızlığı sonucu ölen ‘Saraylı Mehmet’ lakaplı Mehmet Seyit Yüksel'in oğlu 23 yaşındaki Şafak Fırat Yüksel, amcası Alaaddin Yüksel ile geçen 1 Mayıs akşamı Selçuklu İlçesi Büyük İhsaniye Mahallesi Mehlika Sokak'ta sokakta karşılaştı. Açık Öğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Yüksel, kendisine küfür ettiğini öne sürdüğü amcasına 7 el ateş etti. Kaçan Şafak Fırat Yüksel'in ortak işlettikleri barı sattıktan sonra hissesine düşen parayı vermediği için, amcasıyla sık sık tartıştığı belirlendi.

  Polis, kaçan Şafak Fırat Yüksek'in internet sitesi ‘Facabook'ta cinayet tarihinde arkadaşları ile konuştuğunu belirledi. Bunun üzerine araştırmasını derinleştiren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, iyi derece İngilizce bilen ve çok iyi bilgisayan kullanan Şafak Fırat Yüksel'in ‘chat’ (internette sohbet) yaptığı arkadaşlarının izini sürdü. İnternet aracılığı ile Ankara'da arkadaşları ile görüştüğü belirlenen Yüksel, takibe alındı. Polis, Yüksel'in Ankara'dan Antalya’ya gittiğini tespit etti.
  Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği'nde görevli 7 polis, Antalya’nın çeşitli ilçe ve beldelerinde otel, pansiyon bar ve eğlence yerlerinde Yüksel'i aramaya başladı. Konya polisi, Antalya'da polis kimliklerini deşifre etmemek için araştırmalarını kiralık otomobillerle sürdürdü. Bazı beldelerde, Yüksel'in görüldüğünü ve konaklamadan ayrıldığı bilgisine ulaşan özel ekip, Üçkumtepe Mevkii'nde Yüksel'in bir pansiyonda kaldığını tesbit etti. Polis, saat 01.30 sıralarında elinde çanta ile pansiyondan çıkan Şafak Fırat Yüksel'i yakaladı. Yüksel'in elindeki çantada, cinayette kullandığı belirlenen 7.65 çapındaki ‘MAB' marka tabanca elegeçirildi.

  Konya'ya getirilen Şafak Fırat Yüksel, saat 06.30 sıralarında Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Yüksel'in polise verdiği ilk ifadede, “Babam, amcamla birlikte bar işletiyordu. Babam ölünce amcam barı sattı. Hisseme düşen parayı bir türlü vermiyordu. Parayı istediğim zaman küfür edip, hakeret ediyordu. Olay günü internetkafeden çıkmıştım. Cadde üzerinde amcamla karşılaştım. Paramı isteyince küfür etti. Ben de silahımı ateşledim” dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı