Gündem Haberleri

  Amca Baybaşin sorguda

  Hürriyet Haber
  06.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Baybaşin'in önceki gece gözaltına alınan amcası Mehmet Emin Baybaşin, Narkotik Şube'de sorgulanıyor. Ruhsatsız silah bulundurmaktan mahkemeye çıkarılan Baybaşin'i Hollanda da kırmızı bültenle arıyor.

  Türk, Hollanda ve Alman polisinin ortaklaşa düzenlediği operasyon sonucu Hollanda'da yakalanarak cezaevine konan uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Baybaşin'in, Kadıköy Göztepe'de gizlendiği eve önceki gece yapılan baskında gözaltına alınan amcası Mehmet Emin Baybaşin'in sorgusuna devam ediliyor. Hollanda Interpolü tarafından kırmızı bültenle aranan amca Baybaşin, evinde ele geçen silahla ilgili olarak ruhsatsız silah bulundurmaktan Kadıköy Adliyesi'ne çıkarıldı. Baybaşin'in daha sonra Narkotik Şube tarafından sorguya alınacağı bildirildi.

  Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Bürosu ekiplerinin önceki gece Göztepe'de bir eve düzenledikleri baskında, Mehmet Emin Baybaşin'i ruhsatsız 14'lü Browning tabanca ve 22 mermi ile yakaladılar.

  Hakkında daha önceden 4 ayrı uyuşturucu kaçakçılığı soruşturması ve yasadışı Türkiye Kürdistan Demokrat Partisi (TKDP) Merkez Komitesi üyesi olduğu gerekçesiyle dava açılan 56 yaşındaki Mehmet Emin Baybaşin'in, Kürdistan Ulusal Kurtuluş Ordusu (KUK) ile irtibatlı olduğu da ileri sürüldü.

  Yakalanmasının ardından hem Hollanda hem de Türkiye'deki tüm malvarlığına, bankadaki hesaplarına el konan uluslararası uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Baybaşin'in amcası Mehmet Emin Baybaşin'in, Hollanda tarafından kırmızı bültenle arandığı belirtildi.

  İstanbul'da 1989 ve 1998 yılları arasında 6 kez uyuşturucu kaçakçılığından Narkotik Şube'ye girişi bulunan Mehmet Emin Baybaşin'in Hollanda ile Türkiye'nin ikili anlaşmaları gereği ve Hüseyin Baybaşin'in Hollanda'da verdiği ifadeler ile ilgili sorgulanacağı öğrenildi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı