Gündem Haberleri

  Ambülans merkezi trafiğin göbeğinde

  Hürriyet Haber
  07.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dolmabahçe'de meydana gelen trafik kazasından sonra çalıştığı Haseki Hastanesi'ne kaldırılan Anestezi Uzmanı Dr. Emel Gür'ün sağlık durumunun iyi olduğu ve 3 güne kadar taburcu edileceği bildirildi. Olaydan sonra eşini bir an olsun yalnız bırakmayan aynı hastanenin Beyin Cerrahi Servisi'nde görevli Dr. Ümit Gür, başlarına gelen olayı ‘Cinayete tam teşebbüs’ olarak yorumladı.

  Bu arada hastaneye gelen İstanbul İl Sağlık Müdürü Mehmet Salman, Dr. Emel Gür'ü ziyaretinden sonra, ‘‘Meslektaşımızın durumu geçirdiği talihsiz olaya nazaran gayet iyi. Kaşında ve dudağında küçük bir açılma ve boynunda hafif bir zedelenme var. Kısa süre sonra tamamen düzelecek’’ dedi. Ambulansın olay yerine geç geldiği konusundaki iddiaların gerçek dışı olduğunu anlatan Salman, ‘‘Olay 04.31'de 112 Hızır Acil Servisi'ne haber verilmiş. Taksim bölgesindeki merkezimiz yoğun olduğu için durum Şişli'ye iletilmiş ve 4.32'de kalkan ambulans 4.38'de olay yerine intikal etmiş. 4.44'te aileyi olay yerinden alan ambulans 5.03'te hastaneye ulaşmıştır’’ diye konuştu.

  Halen 271 ambulansla hizmet verilmesine rağmen sayının yetersiz olduğunu kaydeden Salman, 112 Hızır Acil Servisi'nin yapılandırılma çalışmalarının sürdüğünü belirterek, ‘‘Ambulans komuta merkezi Şişli'de trafiğin tam ortasında sıkışmış durumdadır. İhtiyacın yeterli ve en süratli şekilde karşılanması için Bakırköy'de E-5 Karayolu üzerinde 2-2.5 ay içerisinde yeni komuta merkezinin yapımına başlıyoruz. Gelecek 16 yeni ambulansla da filoyu genişleteceğiz’’ dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı