Gündem Haberleri

  Amazon ormanlarında kaybolan çocuk 12 gün sonra kurtuldu

  (a.a.)
  04.10.2007 - 21:01 | Son Güncelleme:

  Jaguar gibi vahşi hayvanların cirit attığı Amazon ormanında kaybolan 3 yaşındaki Brezilyalı çocuk, 12 gün sonra sağ olarak bulundu.

  Carauari bölgesinde meyve toplayıcılığıyla geçinen bir kabileye mensup minik, anne babasıyla birlikte meyve toplarken kayboldu. Kabileden 80 kişi küçük çocuğu yavruyu aramaya koyuldu. Aradan üç gün geçtikten sonra, kabile mensupları resmi yetkililerden yardım istedi.

  Minik Neilson Oliveira, 12 gün sonra bir avcı tarafından, kabilesinin meyve topladığı yerden 5 km uzakta bulundu. Küçük çocuk sırtını ağaca dayamış, şarkı mırıldanıyordu.

  Ateşlendiği ve su kaybettiği anlaşılan çocuk derhal hastaneye kaldırıldı. Bütün vücudu haşarat tarafından delik deşik edilen, ayakları ve bacakları yara bere ve çizikler içindeki Oliveira'nın hayati tehlikesinin olmadığı belirtildi.

  Minicik çocuğun, tehlikelerle dolu bir ormanda tek başına nasıl olup da 12 gün yaşayabildiği bilinmiyor.

  Annesi, çocuğunun bulunmasına çok sevindi. Yavrusunun ağaç diplerinde bulduğu meyveleri yiyerek hayatta kalmış olabileceğini söyleyen anne, “Onu yırtıcı hayvanların parçalamış olduğunu düşünüyordum. Ona yeniden kavuşunca dünyalar benim oldu...” diyerek sevincini anlattı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı