Gündem Haberleri

  Amasyalı: Çiller gidici

  Hürriyet Haber
  28.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çiller karşıtlarıyla Darıca'daki villasında toplantı yapan DYP eski Milletvekili İsmail Amasyalı ‘‘Çiller gidiyor. Bunu hiç kimse önleyemez’’ dedi. Köksal Toptan da, ‘‘Çiller ile kişisel sorunumuz yok. Olay DYP'nin yüzde 12'ye düşmesidir’’ diye konuştu.

  Tansu Çiller'e bayrak açan DYP'lilerin, Kocaeli eski Milletvekili İsmail Amasyalı'nın Darıca'daki villasında gerçekleştirdiği zirvede, partinin 20 Kasım'daki büyük kongrenin, ‘Çiller’i tasfiye kongresi' olacağı dile getirildi. İsmail Amasyalı zirvedeki konuşmaları özetlerken, ‘‘Çiller gidiyor, bunu kimse önleyemez’’ dedi.

  Merkez sağda birlik sloganıyla yola çıkan bir grup DYP'linin pazartesi akşamı buluştuğu Darıca toplantısına, iş dünyasının tanınmış simalarının yanı sıra ANAP'lı 3 eski eski milletvekili de katıldı. Toplantıya katılanlar sabaha karşı ayrıldı. Köksal Toptan ise geceyi burada geçirdi.

  Dün sabah toplantıyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Köksal Toptan, herkesin merkez sağ için DYP'nin hareket noktası olduğu konusunda birleştiğini söyledi. Toptan, ‘‘Bu toplantıda herkes fikirlerini söyledi. Bu hareketin şahıslarla alakası yok. Çiller ile kişisel sorunumuz yok. Olay DYP'nin yüzde 12'ye düşmüş olmasıdır. Önümüzdeki seçimlerde barajın da altına düşme endişesi var’’ dedi.

  Zirve için villasının kapılarını açan Amasyalı'nın aktardığına göre toplantıya katılanların tümü, Çiller'in DYP'nin başından bir an önce gitmesi konusunda görüş birliğine vardı. Toplantıda eski GİK üyesi Uğur Gümüştekin, Meral Akşener'e dönerek, ‘‘Ülkenin, Çiller'in ve partinin bu hale gelmesinde sizin hiç mi katkınız olmadı?’’ diye sordu.

  Toplantıya katılanlardan bazılarının sözleri:

  Meral Akşener: Yanlışların yapıldığını itiraf ediyoruz. O günün şartları içinde belki doğru yapılıyor diye düşündük. Ama neticeye baktığımızda hüsran.

  Erman Yardelen: Dağ, taş ‘Tansu Çiller gitmeli' diyor. Büyük Kongre'de, ben Türkiye'de delegeyi satın alacak adamın alnını karışlarım. Bu delege gelecek, Çiller'i yıkıp götürecek.

  Mithat Yümlü (Perpa Başkanı): Bu kadar para alışverişi içinde olan bir genel başkanın durması mümkün mü?

  İlhan Aran (Emekli Tümamiral): Siyasiler itibar yitirdiler. Bu itibarın düzeltilmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapılmalı. Vatandaş olarak bize düşen görev varsa yerine getiririz.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı