Gündem Haberleri

  Altınova yanlışı

  Hürriyet Haber
  16.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kepez Belediyesi'nin hazırladığı ek imar planına meslek odaları karşı çıkarak yanlış ve yararsız olduğunu açıkladı.

  KEPEZ Belediyesi'nce hazırlanıp, onay için Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gönderilen Altınova ek imar planına, Başkan Bekir Kumbul ve Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu karşı çıktı. Odalar, yapılan planlamanın yanlış ve yararsız olduğunu açıkladı.

  KUMBUL KARŞI ÇIKTI

  Antalya'nın en geniş tarım alanlarına sahip Altınova Semti'nde, içinde çiçek mezatının yapılabileceği fuar alanının da yer aldığı ek imar planı hazırlayan Kepez Belediyesi, Büyükşehir Belediye Meclisi'nden onay istedi. Plana karşı çıkan Başkan Kumbul, Altınova'nın tarım alanı olduğuna dikkat çekerek, aceleci olunmaması gerektiğini bildirdi.

  TOPRAK ANALİZİ

  Kumbul ayrıca, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'na bağlı kuruluşlarca yörenin toprak analizlerinin yapılmasını isteyip, tarıma elverişli alanlarının betonlaşmadan korunması gerektiğini bildirdi. Kepez Belediyesi'nin hazırladığı ek imar planına Antalya Meslek Odaları da karşı çıktı.

  ODALARIN AÇIKLAMASI

  18 meslek odasından oluşan Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu adına yapılan açıklamada, Altınova'nın tarımsal üretimde çok önemli bir yeri olduğu belirtildi. Verimli topraklar üzerine fuar alanı kurulması halinde tarım alanlarının yok edileceğinin belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı