Gündem Haberleri

  Altınoluk'ta dev lagos balığı

  Ahmet ERTAN/EDREMİT (Balıkesir), (DHA)
  21.07.2009 - 11:28 | Son Güncelleme:

  Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Altınoluk beldesinde balıkçılık yapan Halil Tatar’ın ağına dev bir lagos balığı takıldı.1 metre 40 santim boyunda ve 59 kilo ağırlığındaki dev lagos balığını görenler şaşırıyor.Belde sakinleri, kilosu 20 TL’den satışa sunulan balıkla hatıra fotoğrafı çektiriyor.

  İŞTE OLTAYA TAKILAN DEV LAGOS BALIĞI

   

  36 yaşındaki balıkçı Halil Tatar tarafından ‘barakadi’ adı verilen oltayla yakalanan 59 kiloluk dev lagos, halde kilogramı 20 liradan satışa sunuldu. Yıllardır balıkçılık yaptığını, bugüne kadar bu büyüklükte bir lagosla karşılaşmadığını belirten Tatar, “Bugüne kadar 10- 15 kilogramın üzerinde lagos hiç görmedim. Bu büyüklükteki lagos ancak 100 yılda bir görülür. Lagos bizim bölgemizde sıklıkta rastlanılan bir balık çeşidi değildir. Genellikle Akdeniz'de yaşar, sanırım bu yolunu şaşırmış. Lüks restoranların çok talep ettiği lagos, fiyatının pahalı olması nedeniyle ‘Akdeniz’in incisi’ olarak anılıyor” dedi.

  Altınoluk balık halinde sergilenen dev balığı ilgiyle izleyenler, keskin dişli ağzına başlarını sokarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı