GeriGündem Altınok hakkında suç duyurusu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altınok hakkında suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Kentsel dönüşüm ve gelişim alanı ilan edilen bir bölgede, kaçak olduğu gerekçesiyle 2 kez mühürlenmesine rağmen mühürleri kırarak, yüzme havuzu inşaatı çalışmalarını sürdürdükleri” gerekçesiyle, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve ilgili belediye görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Etlik Kasalar Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı sınırları içinde yer alan 90060 ada 1 sayılı parseldeki yüzme havuzu inşaatının, 2 kez mührünün kırılması nedeniyle bir kez daha mühürlendiği ifade edildi.

Açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi, daha önce iki defa mühürleyerek faaliyetini durduğu havuz inşaatının, Keçiören Belediyesince yasa tanımaz bir şekilde mühürlerin kırılarak inşaata devam edildiğini mahkeme tutanağı ile tespit ederek, bu sabah son bir defa daha inşaatı mühürledi” denildi.

Açıklamada, bu nedenle Keçiören Belediye Başkanı Altınok, Başkan Yardımcısı İbrahim Terzioğlu, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Merih Karayol ile yapının müteahhidi Dinamik Grup A.Ş yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle