GeriGündem Altında kalırlar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Altında kalırlar

Altında kalırlar
refid:24412841 ilişkili resim dosyası

İçişleri Bakanı Muammer Güler, memleketi Mardin’de Erdoba Elegance Otel’de verdiği iftarda, çözüm sürecini engelleme çabaları olduğunu belirterek, “Bu süreci baltalamak isteyenler, sürecin altında kalacak” dedi.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde, arazi tartışması yüzünden 8 kişinin ölmesi ve Somali’deki saldırıda şehit verilmesinin çok üzücü olduğunu belirten Güler, şunları söyledi: “Ülke olarak çok zorlu bir sınavdan geçiyoruz. Ülkenin sorunları o kadar çok ki bunları biz çözmeye çalışıyoruz. Çözüm süreci ancak beraber olmaya ve kenetlenmeyle olabilir. Riskli bir iş ama çözümden yana olan herkesin, bu riskli işi omuzlayarak çözüme katkı sağlaması gerekir. Çözüm süreci istemeyen bazı mihraklar ayak bağı olup, süreci baltalamak istemektedir. Bu kişilerin sonları hüsranla bitecektir, bunu herkes bilsin. Çözüm süreci herkesin sorunudur, herkes bu sorumluluğu üstlenmelidir, bu sorumluluğu taşımalıdır. Çözüm sürecini istemeyenler, menfaat ve dış mihraklar, çıkarcılar, bu çalışmaları baltalamak isteyenler, çözüm sürecinin altında kalacaklardır. Suriye’de devam eden iç savaşta katledilen mazlum insanları yalnız bırakmak, İslamiyet’e ve insanlığa sığmaz. Biz hükümet ve insan olarak, her zaman Suriye’deki kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Suriye’den kaçan kardeşlerimize kucak açtık, onları barındırmaya devam edeceğiz. Suriye’nin geleceği konusunda oldu-bitti olmayacaktır. Bugün Mısır olayları vardır. Seçimle gelenler, askeri darbeyle uzaklaştırmak isteniyor. Bunlar seçimle gelmişler, seçimle giderler, demokrasinin gereği budur.”

2 bin kişiye iftar

İÇİŞLERİ Bakanı Muammer Güler, seçim bölgesi ve memleketi Mardin’de önceki akşam 2 bin kişiye iftar yemeği verdi. İftara, AK Parti Mardin Milletvekilleri Gönüş Bekin Şahkulubey ve Abdurrahim Akdağ ile birlikte, Diyarbakır-Mardin Metropoliti Saliba Özmen, sanatçı Berdan Mardini, Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, muhtarlar ve partililer katıldı.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle