Gündem Haberleri

  Altına yapan kızını sobaya oturttu

  Hürriyet Haber
  04.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Maraşlı inşaat işçisi, altını ıslattı diye 2 yaşındaki kızını yanan sobanın üzerine oturtarak cezalandırdı.

  KAHRAMANMARAŞ'ın Elbistan İlçesi'nde 31 yaşındaki inşaat işçisi baba Hikmet Nacar, 2 yaşındaki öz kızı Elif'i, altını ıslattığı için yanan sobaya oturtarak insanlık dışı bir ceza verdi. Minik Elif, vücudunda ikinci derece yanıkla Elbistan Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  Sinirlenince yaktı

  Olay, Kızılcaoba Mahallesi Dumlupınar Sokak 23 No'lu evde meydana geldi. Nacar, 3 yıldır nikáhsız yaşadığı 25 yaşındaki Hülya Tekbaş'tan dünyaya gelen kızı Elif'in altını ıslatmasına sinirlendi. Gözü dönen Nacar, ‘‘Bir daha altını ıslatacak mısın?’’ diye bağırdığı minik Elif'i yanan sobanın üzerine oturttu.

  Bana iftira atıyor

  Talihsiz Elif çığlıklar atarken yetişen annesi Hülya Tekbaş, yavrusunu kaptığı gibi hastaneye götürdü. Polis, canavar babayı kahvehanede oyun oynarken gözaltına alındı. Hikmet Acar adliyedeki ifadesinde, ‘‘Eşim bana iftira atıyor. Kesinlikle böyle bir şey yapmadım. Olayı Hülya yaptı, benim üzerime attı. İnsan yavrusuna böyle bir şey yapar mı?’’ dedi. Nacar, tukuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılır-ken, Hülya Tekbaş da kızını, tedavisi tamamlandıktan sonra eve getirdi.

  Karısını ve kızını dövdü

  Genç kadın, ‘‘Mutfakta kahvaltı hazırlı-yordum. Odadan çığlık sesi duydum. Geldiğimde kocam, Elif'i yanan sobanın üzerine oturtmuştu. Elinden güçlükle aldım. Bu kez demir sopayla bana ve kızıma vurdu. Sobada hálá izleri var. Böyle baba olmaz olsun. Annemden bana kalan 150 milyon lira emekli aylığımı da elimden alıp kumar oynuyor. Bunun yüzünden evimizde 6 aydır elektriğimiz yok. Bir an önce boşanacağım’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı